0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Słońce przez filtr

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

17 KREMÓW W TEŚCIE: Promienie słoneczne wprawiają w dobry humor, ale zbyt dużo słońca szkodzi skórze. Sprawdziliśmy więc, jakie kremy, mleczka i olejki do opalania skutecznie ochronią nas przed niebezpiecznym promieniowaniem.

Czy to słoneczna Kreta, plaże Egiptu, Bałtyku czy letni spacer po parku, krem do opalania jest nieodzowny. Jasna skóra, taka, jaką natura obdarzyła większość Polaków, wytrzyma w letnim słońcu od 10 do 15 minut. Potem zaczyna się czerwienić i do oparzenia słonecznego już blisko. Odpowiedni kosmetyk z filtrami przeciw promieniom słonecznym, czyli promieniowaniu UVA i UVB sprawi, że na słońcu będziemy mogli przebywać dłużej. Okazuje się, że wcale nie musimy wydawać dużo na dobry krem do opalania: Wśród najlepszych w teście znalazły się produkty naprawdę tanie. Tymczasem pod koniec rankingu jest kilka stosunkowo drogich.

Jak działa filtr?

Substancje promieniochronne (filtry przeciwsłoneczne UV) to związki chemiczne, wykorzystywane w kosmetykach, których podstawowym zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania elektromagnetycznego, emitowanego przez słońce. W kosmetykach stosuje się dwie grupy filtrów. Pierwszą grupę stanowią związki chemiczne absorbujące (pochłaniające) energię niesioną przez promieniowanie słoneczne, drugą natomiast, przeżywającą obecnie swój renesans, stanowią filtry fizyczne – związki nieprzepuszczające promieniowania ultrafioletowego, działające jak mikrolustra, odbijające i rozpraszające promieniowanie.

W kosmetykach nowej generacji stosowanych jest jednocześnie kilka filtrów absorbujących i fizycznych.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...