0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Słońce przez filtr

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

17 KREMÓW W TEŚCIE: Promienie słoneczne wprawiają w dobry humor, ale zbyt dużo słońca szkodzi skórze. Sprawdziliśmy więc, jakie kremy, mleczka i olejki do opalania skutecznie ochronią nas przed niebezpiecznym promieniowaniem.

Czy to słoneczna Kreta, plaże Egiptu, Bałtyku czy letni spacer po parku, krem do opalania jest nieodzowny. Jasna skóra, taka, jaką natura obdarzyła większość Polaków, wytrzyma w letnim słońcu od 10 do 15 minut. Potem zaczyna się czerwienić i do oparzenia słonecznego już blisko. Odpowiedni kosmetyk z filtrami przeciw promieniom słonecznym, czyli promieniowaniu UVA i UVB sprawi, że na słońcu będziemy mogli przebywać dłużej. Okazuje się, że wcale nie musimy wydawać dużo na dobry krem do opalania: Wśród najlepszych w teście znalazły się produkty naprawdę tanie. Tymczasem pod koniec rankingu jest kilka stosunkowo drogich.

Jak działa filtr?

Substancje promieniochronne (filtry przeciwsłoneczne UV) to związki chemiczne, wykorzystywane w kosmetykach, których podstawowym zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania elektromagnetycznego, emitowanego przez słońce. W kosmetykach stosuje się dwie grupy filtrów. Pierwszą grupę stanowią związki chemiczne absorbujące (pochłaniające) energię niesioną przez promieniowanie słoneczne, drugą natomiast, przeżywającą obecnie swój renesans, stanowią filtry fizyczne – związki nieprzepuszczające promieniowania ultrafioletowego, działające jak mikrolustra, odbijające i rozpraszające promieniowanie.

W kosmetykach nowej generacji stosowanych jest jednocześnie kilka filtrów absorbujących i fizycznych.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...