0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ryzyko w rozmiarze XXL

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kuszą nas obietnicą uzyskania wymarzonej figury w prosty sposób w krótkim czasie. Ale czy są bezpieczne? Test 16 preparatów na odchudzanie dostępnych w internecie pokazuje, że wiele z nich stwarza poważane zagrożenie dla zdrowia.

Marzysz o wymiarach lalki Barbie? Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego – wystarczy zamówić jeden z dostępnych w internecie preparatów, którego sprzedawcy nie szczędzą nam zapewnień w rodzaju: „”stracisz tyle kilogramów, ile chcesz””, „”schudniesz tylko w tych miejscach, z których chcesz pozbyć się tłuszczu””. Jeśli w wyszukiwarce internetowej wpiszemy „”odchudzanie”” lub „”dieta””, wyświetlą się tysiące stron, na których oferowane są wszelkie rodzaje środków odchudzających. Ze zdjęć patrzą na nas uśmiechnięte, piękne modelki o idealnych figurach, widzimy szczęśliwe pary i ludzi biegnących po słonecznej plaży. Wniosek można wyciągnąć tylko jeden: szczupła sylwetka nierozerwalnie łączy się ze szczęśliwym życiem, zgrabni osiągają sukces; tobie też się to uda.

Wielu producentów środków na odchudzanie celuje z wyrachowaniem w osoby, które bezskutecznie walczą z nadwagą, i którym ta bezsilność przysparza zmartwień. Czarny rynek w internecie przeżywa dziś istny boom. Każdy może w prosty sposób zamówić niemal wszystko. Największym zainteresowaniem cieszą się tzw. fatburnery, czyli spalacze tłuszczu z zawartością efedryny. Ich producenci obiecują nam spalenie zbędnego tłuszczu na naszym ciele i zamienienie go na energię. Ma się to dziać nawet podczas snu.

Ale co naprawdę dzieje się w naszym organizmie po zażyciu tych specyfików? Eksperci niemieckiej Fundacji Warentest wyszukali w internetowej ofercie kolorowych kapsułek 16 produktów, po czym je zamówili. Wśród nich znalazły się preparaty z zawartością takich składników jak guggulsterony czy Hoodia, ale także znanych od wielu lat efedryny i sibutraminy. Analiza tych preparatów przeprowadzona w laboratorium dała przerażający wynik: 13 środków na odchudzanie stanowi duże lub bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. Efekty działania wielu z nich są nieprzewidywalne, bo w kapsułkach zamknięto niejednokrotnie nieznaną, groźną dla zdrowia mieszankę składników. A nie zawsze skład jest podany na opakowaniu.

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...