0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ratunek dla włosów?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

18 SZAMPONÓW W TEŚCIE: Kiedy włosy są suche i pozbawione blasku, pomóc mają szampony stworzone specjalnie do włosów zniszczonych. Ich zadanie polega nie tylko na umyciu, ale i na delikatnej, a zarazem intensywnej pielęgnacji. Jak radzą sobie z tym zadaniem?

Odpowiedź na to pytanie dały wyniki testu 18 takich szamponów. W szranki stanęły popularne marki kosmetyczne, takie jak L’Oréal, Schwarzkopf czy Nivea z produktami profesjonalnymi oraz tanimi markami własnymi z dużych sieci handlowych. Wynik wcale nie był taki oczywisty…

Tortury dla włosów

Trwała, farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie, opalanie, kąpiele w wodzie słonej i chlorowanej – na takich torturach ucierpią nawet najzdrowsze włosy. W pewnym momencie zbuntują się przeciw ich niszczeniu: staną się suche i bez połysku, a do tego zamiast łatwo się rozczesywać, zamienią się w kołtuny. Czesanie stanie się mordęgą – włosy nie będą dały się ufryzować, tylko zaczną zaczepiać się o grzebień. Powód wyraźnie widać pod mikroskopem: zewnętrzna warstwa włosa składająca się z łusek nie przylega już gładko do łodygi włosa tak jak wtedy, kiedy jest on zdrowy. Łuski otwierają się coraz bardziej w zależności od stopnia zniszczenia. W najgorszym wypadku włos się łamie. Wtedy pomogą już tylko nożyczki. Albo dobry fryzjer.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...