0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Obiecanki cacanki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Skóra twarzy wymaga nie tylko pielęgnacji, ale i ochrony. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem UV. W teście dziesięciu takich właśnie kremów okazało się, że aż cztery nie dały obiecywanej ochrony.

Czy kiedy wychodzimy na słońce, możemy zamiast specjalnego kremu przeciwsłonecznego użyć tylko zwykłego kremu do twarzy, który stosujemy na co dzień? Przecież ma on filtr przeciw promieniowaniu UV o faktorze 15. Test kremów do twarzy, który tu drukujemy dał odpowiedź na to pytanie. niestety, brzmi ona: „nie”. Nie możemy polegać na zapewnieniom umieszczonym na opakowaniu kremu – żaden z przebadanych kremów do twarzy, które obiecują wysoki faktor przeciwsłoneczny, takowego nie zawierał. Co to oznacza? Ochrona przed oparzeniem słonecznym i przedwczesnym starzeniem się skóry jest więc znacznie mniejsza, niż moglibyśmy się po tych kremach spodziewać. W teście niemieckiej Fundacji Warentest oznacza to jedno: ogólna ocena jakości „niedostateczna”.

Najniższa ocena przypadła też niestety kremowi, który najlepiej nawilża skórę, spośród wszystkich produktów w teście. Niestety jednak, podobnie jak pozostałe trzy kremy mające dawać ochronę przeciw promieniowaniu ultrafioletowemu, również i ten nie przeszedł pomyślnie badania faktora. Jego producent informuje, że krem ma faktor 15. Tymczasem jest on niższy – tylko 11. Największa jednak rozbieżność między tym, co deklaruje producent, a faktyczną wartością faktora, ma miejsce w przypadku innego kremu – w dodatku najdroższego w teście – jego 100 ml kosztuje całe 149 zł! Test wykazał, że krem ten ma jedynie faktor 6, a więc o ponad połowę mniej niż twierdzi producent.

Tymczasem najtańszy spośród dziesięciu przebadanych kremów do cery normalnej, mieszanej lub do każdego rodzaju cery, które obiecują ochronę przeciwsłoneczną, ale przede wszystkim zapewnienie nawilżenia skórze, możemy kupić już za 15,60 zł/100 ml.

Jakie jeszcze pułapki czyhają na konsumenta, który poszukuje skutecznej ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym? Które kremy, wbrew temu, o czym zapewniają producenci, i mimo wysokich cen, takiej ochrony nam nie dadzą?

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...