13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z testu sobie poradziły. Ale kiedy gałąź była gruba i potrzeba było więcej siły, większość modeli nie przekonała badaczy. Dobre nożyce akumulatorowe do żywopłotu kupisz już za mniej niż 400 zł. W teście sprawdzisz też, które nożyce nie zdały testu wytrzymałości.
Badacze testowali nożyce do żywopłotu zarówno w ogrodzie, jak i w warunkach laboratoryjnych. Urządzenia musiały równie dobrze radzić sobie z cięciem delikatnych pędów żywopłotów, jak i przecinaniem ponadcentymetrowych gałęzi bukowych. Pod lupą ekspertów z laboratorium znalazły się nożyce między innymi takich marek, jak: Bosch, Husqvarna, Gardena, Einhell czy Metabo. Część z nich poradziła sobie z wyzwaniami stawianymi im w teście bez większych problemów. Ale nie wszystkie…
W badaniu wytrzymałości nożyce musiały ciąć kłody aż przez 66 godzin. To odpowiada pracy, jaką te urządzenia muszą wykonywać średnio przez 10 lat. Niestety nie wszystkie nożyce z testu przeszły to badanie. Jedne odmówiły współpracy już po upływie jednej trzeciej czasu testu. Powód? Uszkodzenie przekładni. Ocena końcowa: niedostateczna. W tabeli z wynikami testu sprawdzisz, o który model chodzi.
Test akumulatorowych nożyc do żywopłotu wyłonił najlepsze modele
Z żywopłotem jest jak ze związkiem: trzeba o niego dbać. Regularna pielęgnacja sprawia, że gałęzie rosną równomiernie. A kiedy przestaniesz je podcinać, część z nich zostanie zakryta i będzie marnieć w zacienieniu. Tylko jak wybrać dobre nożyce do przycinania żywopłotu? Ten test przychodzi ci z pomocą! Niezależnie od tego, czy masz zamiar nadawać kształt swoim krzewom w sezonie czy przycinać gałęzie jesienią i zimą: nasz test akumulatorowych nożyc do żywopłotu wskaże ci urządzenie najlepsze dla ciebie.
Uwaga! Dobre nożyce akumulatorowe można kupić już poniżej 300 zł. Najciekawsze jest to, najtańszy model uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu.
Nie wszystkie poradziły sobie z grubymi gałęziami
Akumulatorowymi nożycami do żywopłotu przytniesz gałęzie, nawet, jak w okolicy nie masz gniazdka elektrycznego. Takie urządzenia to także cicha alternatywa dla głośniejszych nożyc do żywopłotu z silnikiem benzynowym. W tym teście zobaczysz porównanie ośmiu standardowych nożyc do żywopłotów o długości ostrzy od 56 do 64 cm do cięcia średniowysokich żywopłotów oraz pięć nożyc do żywopłotów na długim wysięgniku. Te ostatnie mogą przycinać żywopłoty o wysokości ponad 3 m.
Trzy modele z testu mają trzon teleskopowy. Dzięki temu możesz na bieżąco dostosowywać wysokość cięcia do swoich potrzeb i ścinać zarówno wysokie żywopłoty, jak i rośliny przy samej ziemi.
Większość nożyc z testu bardzo dobrze nadaje się do nadawania kształtu żywopłotom. Jeśli zaś chodzi o cięcie grubszych gałęzi, to nie z każdego modelu z testu będziesz zadowolony. Zerknij do tabeli z wynikami. Jak widzisz, oceny za cięcie grubych gałęzi są bardzo różne. Tylko cztery nożyce do żywopłotu dobrze poradziły sobie z gałęziami, które miały ponad 12 mm.
Ogólne oceny jakości naszych nożyc wahają się od dobrych do niedostatecznych. Dlatego jeśli chcesz kupić taki sprzęt, koniecznie sprawdź w wynikach testu, wśród których modeli możesz spokojnie wybierać, a które lepiej omijać szerokim łukiem.
Wysoko i przy ziemi
Niektórzy próbują ścinać żywopłot wyższy od siebie, stojąc na drabinie. To zdecydowanie nie jest dobry – a tym bardziej bezpieczny – pomysł. Manewrowanie ostrzem elektrycznych nożyc na wysokości może skończyć się naprawdę źle, dlatego zdecydowanie to odradzamy. Chcesz przycinać wysoki żywopłot? Użyj nożyc do żywopłotu na długim wysięgniku:
Długość takich nożyc od uchwytu do ostatniego ostrza sięga aż 2,70 m. Dzięki temu można ich używać do przycinania żywopłotów nawet o wysokości powyżej trzech metrów.
Testowane nożyce: Standardowe: Black+Decker 36 V, Bosch UniversalHedgeCut 18V-55, Einhell Arcurra 18/55 A, Gardena ComfortCut 50/18V P4A, Güde HS 18-201-05, Metabo HS 18 LTX 55, Ryobi RY18HT55A-120, Wolf-Garten Lycos 40/500 H Set. Na wysięgniku: Bosch UniversalHedgePole 18, Einhell GC-HH 18/45 Li T Solo, Gardena THS 42/18V P4A, Husqvarna 120iTK4-H, Stihl HLA 56
Dokonaj jego zakupu lub uzyskaj roczny dostęp do naszych treści.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
?Zapewne zainteresuje Cię też nasz: Test podkaszarek i Test kosiarek akumulatorowych