0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - Sport i turystykaKtóre buty dotrzymają tempa?

Które buty dotrzymają tempa?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Coraz więcej Polaków odkrywa przyjemność joggingu. W tym sporcie podstawa to buty. Które są najlepsze? Sprawdźcie w teście.

Niemiecka Fundacja Warentest poddała szczegółowym badaniom 13 par butów do biegania, i to zarówno w laboratorium, jak i w praktyce. Która para wygrała ten wyścig jakości? Największe problemy ujawniły się w badaniu na wytrzymałość.

Bieganie w powietrzu?

Bieganie boso jest naturalne i zdrowe – mówią ortopedzi. Jednak jeśli mamy do pokonania dłuższą trasę, boso możemy ją przebiec tylko po odpowiednio miękkim podłożu: po leśnych ścieżkach, po piasku czy trawie. Jednak cywilizacja sprawia, że otaczają nas twarde nawierzchnie: beton, asfalt, drogi utwardzone. Aby i na nich biegać, a przy tym zachować zdrowie, potrzebujemy butów, które zapewnią nam odpowiednią ochronę. Ich producenci od lat tworzą innowacyjne systemy i wynajdują materiały, dzięki którym buty do biegania odciążają nasze stopy i ciało. Dziś buty mają znacznie lepsze właściwości amortyzujące niż kiedyś. Kamieniem milowym było stworzenie butów ze specjalnym wypełnieniem podeszwy środkowej wykonanym ze związku o nazwie etylen/octan winylu, w skrócie EVA. To wynalazek firmy Brooks z 1974 r. Później Nike stworzył innowacyjny Air-System, a Asics – amortyzację żelową (1984 r.).

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....