0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVKtóra sprawdzi się w praniu?

Która sprawdzi się w praniu?

Opublikowano:

spot_img

20 PRALEK W TEŚCIE: Ma dobrze prać, wirować i płukać. Oszczędność wody i prądu to dodatkowa zaleta. Jeśli jest do tego cicha i łatwa w obsłudze, to taką pralkę możemy polecić z czystym sumieniem. Ale na ideał trudno trafić. Żadna pralka z testu nie zasłużyła na ocenę bardzo dobrą, siedem było dobrych, większość dostała trójki, a dwie – jedynie oceny mierne.

Producenci pralek próbują przekonać cię do kupna ich urządzenia, zachęcając niezliczoną liczbą funkcji i programów. Tyle tylko czy będziesz ich w ogóle używać? Okazuje się, że przeciętny konsument wybiera na co dzień swój (jeden jedyny) ulubiony program, włącza pralkę i wraca do niej dopiero po jego zakończeniu. Tymczasem większość pralek oferuje nam kilkanaście programów, z różnymi modyfikacjami. Każda dodatkowa funkcja i każdy dodatkowy program oczywiście podnoszą cenę pralki. Zastanów się więc dobrze przed zakupem, których z nich będziesz używać. Niektóre wydają się całkiem przydatne, ale części zapewne ani razu nie zastosujesz.

Co się przyda?

Zacznijmy od funkcji dodatkowego płukania. Czy ci się przyda? Jeżeli masz w rodzinie alergika lub osobę o wrażliwej skórze, dodatkowe płukanie to dobry pomysł. Dzięki niemu resztki detergentu zostaną dokładnie usunięte z ubrań.

Często pierzesz delikatne tkaniny, a twoja pralka robi więcej niż 1000 obrotów na minutę? W takim wypadku przydatna może okazać się funkcja zmiany liczby obrotów. To umożliwi jej obniżenie, dzięki czemu delikatne tkaniny się nie zniszczą.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Jaki odkurzacz jest dobry i tani?

65 ODKURZACZY W TEŚCIE: Czy droższy znaczy lepszy? Okazuje się, że w przypadku odkurzaczy...

Jaki ekspres kupić?

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki...