0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Król piany?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Trudno znaleźć osobę, która lubiłaby zmywać naczynia. To jedna z najbardziej uciążliwych i czasochłonnych prac domowych. Obliczono, że w czteroosobowej rodzinie zmywa się w ciągu jednego roku stertę naczyń złożoną z około 18 tys. sztuk noży, widelców, łyżek i łyżeczek, około 13 tys. talerzy, 6 tys. filiżanek i szklanek oraz 3 tys. sztuk innych naczyń. Czy nie warto więc zastanowić się nad wyborem lepszego płynu do zmywania?

Od dobrze umytych naczyń oraz higieny sporządzania posiłków zależy w dużym stopniu zdrowie domowników. Dlatego do zmywania przywiązuje się dużą wagę. Niedokładnie umyte naczynia stwarzają przecież doskonałe warunki do rozmnażania bakterii. Drobnoustroje pozostające na niedomytych naczyniach mogą być przyczyną rozstroju żołądka albo zepsucia się przechowywanej żywności.

Sposobów zmywania jest wiele – mycie tylko w gorącej wodzie, szorowanie ostrą szmatką, czyszczenie gąbką z użyciem płynu do mycia naczyń, płukanie w misce lub pod bieżącą wodą… – wybór zależy od nas. Najważniejsze, by naczynia były ostatecznie czyste.

W wielu gospodarstwach domowych powszechnie używa się płynów do zmywania, dlatego warto im się przyjrzeć. Ich asortyment jest bardzo duży. Różnią się nie tylko nazwami handlowymi, ale również stężeniem detergentu (koncentracją), zapachem, barwą, zalecanym dozowaniem, rodzajem opakowania i ceną. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...