0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Król piany?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Trudno znaleźć osobę, która lubiłaby zmywać naczynia. To jedna z najbardziej uciążliwych i czasochłonnych prac domowych. Obliczono, że w czteroosobowej rodzinie zmywa się w ciągu jednego roku stertę naczyń złożoną z około 18 tys. sztuk noży, widelców, łyżek i łyżeczek, około 13 tys. talerzy, 6 tys. filiżanek i szklanek oraz 3 tys. sztuk innych naczyń. Czy nie warto więc zastanowić się nad wyborem lepszego płynu do zmywania?

Od dobrze umytych naczyń oraz higieny sporządzania posiłków zależy w dużym stopniu zdrowie domowników. Dlatego do zmywania przywiązuje się dużą wagę. Niedokładnie umyte naczynia stwarzają przecież doskonałe warunki do rozmnażania bakterii. Drobnoustroje pozostające na niedomytych naczyniach mogą być przyczyną rozstroju żołądka albo zepsucia się przechowywanej żywności.

Sposobów zmywania jest wiele – mycie tylko w gorącej wodzie, szorowanie ostrą szmatką, czyszczenie gąbką z użyciem płynu do mycia naczyń, płukanie w misce lub pod bieżącą wodą… – wybór zależy od nas. Najważniejsze, by naczynia były ostatecznie czyste.

W wielu gospodarstwach domowych powszechnie używa się płynów do zmywania, dlatego warto im się przyjrzeć. Ich asortyment jest bardzo duży. Różnią się nie tylko nazwami handlowymi, ale również stężeniem detergentu (koncentracją), zapachem, barwą, zalecanym dozowaniem, rodzajem opakowania i ceną. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...