0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kino do domu

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 TELEWIZORóW W TEŚCIE: Wielkie pudło o małym, wypukłym ekranie – pamiętacie jeszcze swój stary telewizor kineskopowy? W wielu domach taki sprzęt przeszedł już dawno do lamusa, a jego miejsce zajęła płaska plazma albo elegancki ekran LCD.

Telewizorów kineskopowych nie już uświadczymy w wielu sklepach. A nawet jeśli jakieś gdzieś się jeszcze ostały, to chowają się po kątach, podczas gdy na wystawach i na głównych półkach sklepowych prezentowane są coraz bardziej unowocześniane modele płaskich telewizorów. Nic dziwnego, z produkcji tych kineskopowych wiele firm już się wycofało, a plazmy i LCD walczą o zainteresowanie konsumentów coraz to nowszymi technologiami, w jakie wyposażają je ich producenci.

Naszpikowane technologiami

Na obudowach nowoczesnych telewizorów zaczyna powoli brakować miejsca na kolejne logotypy zaawansowanych systemów i technologii, jakimi chwalą się producenci. Technologia 100 Hz, a nawet już 200 Hz czy Full HD – to tylko niektóre z nich. Czy im więcej takich technologii zastosowanych w danym modelu telewizora, tym jego jakość jest lepsza? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak wykazał nasz test, jakość zależy od wielu parametrów, między innymi: kontrastu, jasności czy odwzorowania kolorów. Jeżeli one nie będą pozytywie wpływały na jakość obrazu telewizora, wszelkie dodatkowe technologie, choćby było ich mnóstwo, wcale nie muszą pomóc. Bywa, że kolejne logo nowej technologii umieszczone na obudowie telewizora to bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywista poprawa jakości odbiornika.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...