0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kino do domu

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 TELEWIZORóW W TEŚCIE: Wielkie pudło o małym, wypukłym ekranie – pamiętacie jeszcze swój stary telewizor kineskopowy? W wielu domach taki sprzęt przeszedł już dawno do lamusa, a jego miejsce zajęła płaska plazma albo elegancki ekran LCD.

Telewizorów kineskopowych nie już uświadczymy w wielu sklepach. A nawet jeśli jakieś gdzieś się jeszcze ostały, to chowają się po kątach, podczas gdy na wystawach i na głównych półkach sklepowych prezentowane są coraz bardziej unowocześniane modele płaskich telewizorów. Nic dziwnego, z produkcji tych kineskopowych wiele firm już się wycofało, a plazmy i LCD walczą o zainteresowanie konsumentów coraz to nowszymi technologiami, w jakie wyposażają je ich producenci.

Naszpikowane technologiami

Na obudowach nowoczesnych telewizorów zaczyna powoli brakować miejsca na kolejne logotypy zaawansowanych systemów i technologii, jakimi chwalą się producenci. Technologia 100 Hz, a nawet już 200 Hz czy Full HD – to tylko niektóre z nich. Czy im więcej takich technologii zastosowanych w danym modelu telewizora, tym jego jakość jest lepsza? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak wykazał nasz test, jakość zależy od wielu parametrów, między innymi: kontrastu, jasności czy odwzorowania kolorów. Jeżeli one nie będą pozytywie wpływały na jakość obrazu telewizora, wszelkie dodatkowe technologie, choćby było ich mnóstwo, wcale nie muszą pomóc. Bywa, że kolejne logo nowej technologii umieszczone na obudowie telewizora to bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywista poprawa jakości odbiornika.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...