0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kino do domu

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 TELEWIZORóW W TEŚCIE: Wielkie pudło o małym, wypukłym ekranie – pamiętacie jeszcze swój stary telewizor kineskopowy? W wielu domach taki sprzęt przeszedł już dawno do lamusa, a jego miejsce zajęła płaska plazma albo elegancki ekran LCD.

Telewizorów kineskopowych nie już uświadczymy w wielu sklepach. A nawet jeśli jakieś gdzieś się jeszcze ostały, to chowają się po kątach, podczas gdy na wystawach i na głównych półkach sklepowych prezentowane są coraz bardziej unowocześniane modele płaskich telewizorów. Nic dziwnego, z produkcji tych kineskopowych wiele firm już się wycofało, a plazmy i LCD walczą o zainteresowanie konsumentów coraz to nowszymi technologiami, w jakie wyposażają je ich producenci.

Naszpikowane technologiami

Na obudowach nowoczesnych telewizorów zaczyna powoli brakować miejsca na kolejne logotypy zaawansowanych systemów i technologii, jakimi chwalą się producenci. Technologia 100 Hz, a nawet już 200 Hz czy Full HD – to tylko niektóre z nich. Czy im więcej takich technologii zastosowanych w danym modelu telewizora, tym jego jakość jest lepsza? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak wykazał nasz test, jakość zależy od wielu parametrów, między innymi: kontrastu, jasności czy odwzorowania kolorów. Jeżeli one nie będą pozytywie wpływały na jakość obrazu telewizora, wszelkie dodatkowe technologie, choćby było ich mnóstwo, wcale nie muszą pomóc. Bywa, że kolejne logo nowej technologii umieszczone na obudowie telewizora to bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywista poprawa jakości odbiornika.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Kawa z domowego automatu

39 AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Kremowe cappuccino czy mocne espresso? Znajdź ekspres...

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....