Strona głównaTestyTEST - Sport i turystykaJak kupić bezpieczny rower dla dziecka?

Jak kupić bezpieczny rower dla dziecka?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

8 ROWERÓW DLA DZIECI W TEŚCIE: Spośród ośmiu rowerów dla dzieci tylko dwa okazały się dobre. Resztę badacze ocenili dostatecznie, a aż trzy otrzymały oceny niedostateczne.

Jak przetestować jazdę na rowerze dziecięcym w praktyce? Posadzić na nie chętne dzieciaki i pozwolić na jazdę po trasie pełnej przeszkód: skręty, slalom, balansowanie po krawężnikach i pochylniach, przyspieszenia i ostre hamowania – kto jako dziecko tego nie lubił?

Testy przeprowadzane przez dzieci oczywiście nadzorował zespół ekspertów, którzy notowali wszelkie spostrzeżenia dotyczące rowerów. Na przykład to, że lekkimi kołami łatwiej manewrować i prościej je unosić albo że bagażnik utrudnia wsiadanie na rower.

Po zakończonym teście praktycznym badacze mogli przyznać każdemu z rowerów po czwórce za ten parametr. Ale przed rowerami jeszcze kilka badań, które okażą się dla nich znacznie trudniejsze do przejścia.

Ryzykowny zakup roweru

Trzy rowery otrzymały oceny końcowe niedostateczne. Jakich badań nie przeszły? Elementy dwóch z nich pękły w teście trwałości. W trzech rowerach hamulce za słabo hamowały. W części testowanych jednośladów badacze wykryli dodatkowo szkodliwe substancje: ftalany i policykliczne węglowodory aromatyczne w siodełkach.

Ceny rowerów z testu wahają się od 1759 zł do 2740 zł. To duży wydatek, dlatego tym bardziej warto sprawdzić przed zakupem, czy te pieniądze nie idą w błoto, nie mówiąc już o bezpieczeństwie dziecka.

Zanim kupisz rower, upewnij się, że jest łatwy w obsłudze. Czasem zwykłe podniesienie siodełka czy kierownicy to nie lada wyzwanie.

Dzieci szybko wyrastają z roweru, ale duży wydatek może się częściowo zwrócić – wielu rodziców sprzedaje później taki rower albo przekazuje młodszemu rodzeństwu. To wszystko oczywiście pod warunkiem, że rower jest nadal sprawny. Dlatego zanim kupisz pojazd dla malucha, zerknij także na rubrykę z ocenami trwałości w teście. Co w niej znajdziesz?…

Nie bez szwanku w teście trwałości

Trwałość rowerów została sprawdzona w badaniach laboratoryjnych. Poszczególne elementy rowerów, takie jak kierownica, siodełko czy mechanizm pedałów były w laboratorium wielokrotnie obciążane odpowiednią siłą. Rowery musiały przejść ten test bez szwanku. Niestety nie każdemu się to udało.

Testowane rowery: Cube Kid 200 Street, KTM Wildcat 20, Pegasus Avanti 7 20, Puky Cyke 20-7 Active, Puky Skyride 20-3 Alu Light, S’cool Xxlite 20″ 7-S, Winora Dash 20 3-biegowy, Woom 4

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Kawa z domowego automatu

39 AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Kremowe cappuccino czy mocne espresso? Znajdź ekspres...

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....