0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Gdzie na narty?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

860 kilometrów tras narciarskich, 270 wyciągów i ponad metr świeżego śniegu – to wszystko czeka na narciarzy w austriackim regionie Ski amadé koło Salzburga. Brzmi zachęcająco? Sprawdziliśmy, jak slogany z kolorowych prospektów mają się do rzeczywistości.

Ski amadé jest jednym z najczęściej wybieranych alpejskich regionów do uprawiania zimowych sportów przez Polaków. Nic dziwnego, to część Alp położona stosunkowo blisko naszego kraju. Dojazd jest dobry. Odległość od Warszawy to około 1100 km. Właśnie dlatego Fundacja Pro-Test postanowiła przetestować stoki narciarskie w tym regionie.

Narciarski świat

Na Ski amadé składa się aż pięć rejonów nastawionych na sporty zimowe. Ale do korzystania ze wszystkich tras i wyciągów wystarczy tylko jeden skipas. Tylko… albo aż. Bo zimowa frajda do tanich nie należy. Za karnet pięciodniowy w szczycie sezonu dorośli muszą zapłacić 171,50 euro, dzieci zaś – 89. Dwudniowe szaleństwo po stokach Ski amadé kosztuje natomiast 78,50 euro dla dorosłych i 41,50 – dla dzieci. Czasem można trafić na różne promocje, na przykład takie, w których dzieci mogą jeździć za darmo, ale pod warunkiem, że skipasy zostaną kupione dla rodziców. Inna promocja, o nazwie „Ladies Week”, to coś dla pań: w terminie od 20. do 27. marca 2010 r. wszystkie kobiety dostają darmowy skipas na sześć dni. Jest jednak pewien warunek do spełnienia: promocja dotyczy tylko tych osób, które wykupią siedmiodniowy nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli. Problem w tym, że nie są to najtańsze możliwości zakwaterowania. Dlatego przed skorzystaniem z promocji warto sprawdzić, czy wykupując nocleg w tańszym hotelu lub pensjonacie (najmniej wyniesie nas spanie w kwaterach prywatnych – od 17 euro od osoby za dobę), a do tego płacąc za skipas, nie wydamy mniej.

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...