0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Druga skóra

Opublikowano:

spot_img

Ponad połowie testowanych podkładów reklamowanych jako długotrwałe nie udało się otrzymać oceny dobrej. Wiele z nich nie utrzymuje się na skórze aż tak długo, jak zapewniają producenci.

Pod idealnym podkładem powinny zniknąć wszelkie drobne niedoskonałości cery. Co więcej, makijaż nie może wyglądać jak maska – powinien być jak druga skóra. Przemysł kosmetyczny wciąż udoskonala podkłady. Dziś mamy do wyboru lekkie, naturalne produkty, które na twarzy mają wytrzymać kilkanaście godzin – i takich najczęściej szukają konsumentki. Czy łatwo je znaleźć?

Hasła reklamowe obiecują wiele. Na przykład perfekcyjny wygląd skóry przez cały dzień. Inne z kolei są bardziej precyzyjne – informują, że kosmetyk utrzyma się w idealnym stanie przez 16 godzin. Specjaliści z niemieckiej Fundacji Warentest postanowili sprawdzić, jak podkłady spisują się w rzeczywistości i wzięli 15 z nich pod lupę. W teście oprócz buteleczek i tubek z płynno-kremową zawartością znalazły się również dwa pudry w kompakcie (wybrano produkty o jasnych odcieniach). To, czy wybierzemy płynny wariant podkładu, czy kompakt, to kwestia indywidualnych upodobań. Test wykazał bowiem, że efekt uzyskany przez oba warianty jest porównywalny. Produkty do badań zostały zakupione w supermarketach, drogeriach, aptekach lub perfumeriach. Ich ceny wynoszą od 33 gr. (dm/P2) do 8,44 zł (puder Estée Lauder) za 1 gram lub mililitr.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Jaki ekspres kupić?

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki...

Jaki odkurzacz jest dobry i tani?

65 ODKURZACZY W TEŚCIE: Czy droższy znaczy lepszy? Okazuje się, że w przypadku odkurzaczy...