0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Droższe nie lepsze

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Ekskluzywne, profesjonalne produkty przeznaczone dla salonów fryzjerskich i tylko w salonach dostępne kontra zwykłe markowe szampony – kto był górą w tym pojedynku? Wynik jest zaskakujący!

100 tys. – tyle włosów mamy przeciętnie na głowie, a przynajmniej większość z nas. Na ich pielęgnację wydaje się w Polsce rocznie miliony złotych. Kupujemy kosmetyki do mycia, odżywiania, stylizacji i farbowania włosów. Ale na pierwszym miejscu tej listy znajdują się szampony.

Mniej więcej połowa konsumentów zalicza swoje włosy do normalnych i kupuje szampony przeznaczone właśnie do włosów normalnych. Ale i osoby, których włosy sprawiają problemy, znajdą na sklepowych półkach coś dla siebie. Producenci oferują pomoc w postaci szamponów stworzonych specjalnie do włosów suchych i zniszczonych. I te właśnie produkty zostały tym razem poddane testowi. Badacze postanowili sprawdzić, czy takie szampony rzeczywiście przywrócą zniszczonym włosom blask i elastyczność. Czego oczekujemy od szamponów do włosów zniszczonych? Przede wszystkim tego, że włosy będą po umyciu bardziej puszyste, miękkie, elastyczne, błyszczące, o miłym zapachu, będą się łatwo rozczesywały, ale nie będą obciążone i nie będą się elektryzowały.

Taki efekt rzeczywiście jest możliwy. W teście praktycznym, w którym udział wzięły 24 ochotniczki, oraz w teście laboratoryjnym większość badanych szamponów sprawiła, że stan włosów po umyciu można było ocenić jako dobry. Ale nie na wszystkie warto wydać, często niemałe, pieniądze…

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...