0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Droższe nie lepsze

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Ekskluzywne, profesjonalne produkty przeznaczone dla salonów fryzjerskich i tylko w salonach dostępne kontra zwykłe markowe szampony – kto był górą w tym pojedynku? Wynik jest zaskakujący!

100 tys. – tyle włosów mamy przeciętnie na głowie, a przynajmniej większość z nas. Na ich pielęgnację wydaje się w Polsce rocznie miliony złotych. Kupujemy kosmetyki do mycia, odżywiania, stylizacji i farbowania włosów. Ale na pierwszym miejscu tej listy znajdują się szampony.

Mniej więcej połowa konsumentów zalicza swoje włosy do normalnych i kupuje szampony przeznaczone właśnie do włosów normalnych. Ale i osoby, których włosy sprawiają problemy, znajdą na sklepowych półkach coś dla siebie. Producenci oferują pomoc w postaci szamponów stworzonych specjalnie do włosów suchych i zniszczonych. I te właśnie produkty zostały tym razem poddane testowi. Badacze postanowili sprawdzić, czy takie szampony rzeczywiście przywrócą zniszczonym włosom blask i elastyczność. Czego oczekujemy od szamponów do włosów zniszczonych? Przede wszystkim tego, że włosy będą po umyciu bardziej puszyste, miękkie, elastyczne, błyszczące, o miłym zapachu, będą się łatwo rozczesywały, ale nie będą obciążone i nie będą się elektryzowały.

Taki efekt rzeczywiście jest możliwy. W teście praktycznym, w którym udział wzięły 24 ochotniczki, oraz w teście laboratoryjnym większość badanych szamponów sprawiła, że stan włosów po umyciu można było ocenić jako dobry. Ale nie na wszystkie warto wydać, często niemałe, pieniądze…

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....