0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Czarne na białym

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

34 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: W najnowszym teście opon aż osiem modeli uzyskało najniższą z możliwych ocen. Na szczęście w sezonie 2009/2010 kierowcy mogą wybierać też wśród 11 bardzo dobrych, które z czystym sumieniem możemy polecić. Dobra wiadomość jest taka, że na najlepsze opony wcale nie trzeba wydać najwięcej.

Dobre lub bardzo dobre opony zimowe znajdziemy w różnych klasach cenowych. Ale – jak radzą eksperci z niemieckiego automobilklubu ADAC, którzy przeprowadzali test – lepiej trzymać się z dala od ośmiu opon najniżej ocenionych. Wśród nich znalazły się przeważnie egzotyczne marki z dalekiego wschodu, ale także tzw. drugie marki dużych producentów. Po co znani (i uznani) producenci wypuszczają na rynek taką nową markę, która okazuje się być znacznie niższej jakości od ich pozostałych produktów? Przyczyna jest prosta: duzi producenci chcą być obecni również na rynku tanich opon. Ale, jak wykazał test, tańsze nie zawsze musi oznaczać gorsze…

Bez taryfy ulgowej

34 opony zimowe musiały zmierzyć się z trudnymi zimowymi warunkami. Ostre kryteria testu nie dawały im taryfy ulgowej. Ogumienie sprawdzano zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Ale, co najważniejsze dla kierowców zimą, poddano je ciężkiej próbie także na drodze pokrytej śniegiem i lodem. Dodatkowo eksperci ocenili zużywanie opony podczas jazdy, wpływ gum na zużycie paliwa, a także hałas, na jaki narażają kierowców, pasażerów i przechodniów.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...