0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Cudów nie ma

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

13 KREMÓW W TEŚCIE: Czy przeciwzmarszczkowy krem pod oczy zlikwiduje zmarszczki? Aby to sprawdzić, poddaliśmy 13 takich kremów szczegółowym badaniom. Okazało się, że po użyciu zwykłego, niedrogiego kremu nawilżającego zmarszczki były mniej widoczne niż po aplikacji produktu przeciwzmarszczkowego znanej, luksusowej marki za blisko 200 zł. Niestety wszystkim kremom z testu daleko było do wyeliminowania zmarszczek.

„Redukcja zmarszczek: 82%”, „24 godziny, by odmłodzić spojrzenie” – takie zapewnienia producentów słyszymy w reklamach i czytamy na opakowaniach kremów. Wynik testu postawił ich prawdziwość pod znakiem zapytania.

Bez złudzeń

Kurze łapki, zmarszczki mimiczne – tych oznak upływającego czasu większość kobiet nie lubi. Polki, i to coraz młodsze, chętnie stosują więc kremy przeciwzmarszczkowe w nadziei na uzyskanie młodo wyglądającej skóry. Rocznie na kremy pod oczy wydają około 70 mln złotych. Nic dziwnego, w końcu producenci kosmetyków zapewniają nas w reklamach o cudownych efektach, jakie ma dać wklepywanie ich specyfików w skórę wokół oczu. Czy daje w rzeczywistości? Wyniki naszego testu nie pozostawiają złudzeń: Efekt zmniejszenia zmarszczek jest co prawda mierzalny, ale rzadko wyraźnie widoczny gołym okiem. Kremy działają tylko na wierzchnią warstwę skóry. Do głębszych nie docierają.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...