0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Balansowanie na krześle

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Czy pierwsze krzesło twojego dziecka jest bezpieczne? Przedstawiamy wyniki badań 16 modeli takich wysokich krzeseł. Okazuje się, że wśród nich tylko siedem można było ocenić dobrze. Oprócz tego, że niektóre krzesła są zbyt chwiejne, a z części dziecko może się wyślizgnąć i wypaść, to w dodatku laboratorium wykryło nowe zagrożenie: w lakierze mogą znajdować się niebezpieczne zmiękczacze.

Czy twoje dziecko siedząc na wysokim krześle balansuje na granicy ryzyka? Może okazać się, że tak, mimo że mebel przeznaczony jest specjalnie dla maluchów.

Szkodliwe substancje

Poprzedni test krzeseł dla małych dzieci niemiecka Fundacja Warentest przeprowadziła ponad cztery lata temu. Wtedy spośród 15 badanych modeli aż w siedmiu szwankowało bezpieczeństwo. Aktualny test pokazuje, że dziś krzesła stały się bardziej bezpieczne: ocenę niedostateczną za ten parametr otrzymał tylko jeden produkt. Ale do pełni szczęścia, czy raczej pełni bezpieczeństwa, jeszcze daleko – w siedmiu z 16 krzeseł z testu bezpieczeństwo oceniono jedynie na poziomie miernym. Co więcej, pojawiły się też nowe zagrożenia, o których dawniej nie było mowy.

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...