0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie…zanieczyszczone krople dla dzieci

…zanieczyszczone krople dla dzieci

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Krople doustne Vigantol są wycofywane z aptek – taką decyzję podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny. Jej powodem jest chemiczne zanieczyszczenie leku.

 

Krople są wycofywane z rynku na wniosek samego producenta – niemieckiej firmy Merck KGaA. Właśnie u naszych zachodnich sąsiadów konsumenci reklamowali osiem sztuk opakowań Vigantolu. Wewnętrzne testy wykazały w nich obecność zanieczyszczeń, powstałych z wypłukiwania cząstek z gumowej części aplikatura pipety.

 

Vigantol jest preparatem witaminy D3, który jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoborów tej witaminy. Może być podawany już od trzeciego tygodnia życia.

 

Producent kropel uspokaja jednak, że dotychczasowe raporty toksykologiczne nie wykazały, by stężenie wykrytych zanieczyszczeń było w jakikolwiek sposób niebezpieczne dla zdrowia, w tym również noworodków i niemowląt. Mimo to firma Merck postanowiła wycofać lek z obrotu, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka.

 

Z polskich aptek wycofywanych jest 17 partii Vigantolu, których data ważności upływa między lutym a październikiem 2014. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...