0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie…zanieczyszczone krople dla dzieci

…zanieczyszczone krople dla dzieci

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Krople doustne Vigantol są wycofywane z aptek – taką decyzję podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny. Jej powodem jest chemiczne zanieczyszczenie leku.

 

Krople są wycofywane z rynku na wniosek samego producenta – niemieckiej firmy Merck KGaA. Właśnie u naszych zachodnich sąsiadów konsumenci reklamowali osiem sztuk opakowań Vigantolu. Wewnętrzne testy wykazały w nich obecność zanieczyszczeń, powstałych z wypłukiwania cząstek z gumowej części aplikatura pipety.

 

Vigantol jest preparatem witaminy D3, który jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoborów tej witaminy. Może być podawany już od trzeciego tygodnia życia.

 

Producent kropel uspokaja jednak, że dotychczasowe raporty toksykologiczne nie wykazały, by stężenie wykrytych zanieczyszczeń było w jakikolwiek sposób niebezpieczne dla zdrowia, w tym również noworodków i niemowląt. Mimo to firma Merck postanowiła wycofać lek z obrotu, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka.

 

Z polskich aptek wycofywanych jest 17 partii Vigantolu, których data ważności upływa między lutym a październikiem 2014. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...

Test oczyszczaczy: W poszukiwaniu czystego powietrza

7 OCZYSZCZACZY POWIETRZA W TEŚCIE: Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Taki, który skutecznie usuwa wirusy,...