0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieWielofunkcyjni kierowcy

Wielofunkcyjni kierowcy

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Najwięcej wypadków samochodowych powodują kierowcy zmęczeni, a także zajmujący się podczas jazdy używaniem komórki, ustawianiem radia czy malowaniem ust szminką. Tego typu czynności okazały się znacznie bardziej niebezpieczne, niż do tej pory sądzono.


Kierowcy zajmujący się podczas prowadzenia różnymi innymi rzeczami powodują aż osiem na 10 wypadków – wynika z badań przeprowadzonych w USA. Gdy kierowca używa komórki podczas jazdy, ryzyko wypadku zwiększa się trzykrotnie, a kiedy po coś sięga – aż dziewięciokrotnie.

 

Badacze sfilmowali tysiące zachowań kierowców na drodze. Pomysłowość i lekkomyślność ludzi była tak wielka, że czasem trudno w nie uwierzyć. Rozmowy przez komórkę, poprawianie skarpetek, czytanie e-maili to codzienność, ale zanotowano też naprawdę ekstremalny przypadek: kobieta kierująca kolanami, z nutami przed nosem, która gra na flecie, a przy tym oczywiście prowadzi samochód! 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...