0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieUczony okularnik

Uczony okularnik

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Jak mądry, to w okularach? Mit uczonego okularnika potwierdzili ostatnio naukowcy.

 

Główną przyczyną krótkowzroczności wcale nie są geny, tylko długość edukacji oraz zachowania pacjenta – do takich wniosków doszli naukowcy ze szpitala klinicznego Uniwersytetu w Moguncji.

 

Analiza ostrości wzroku 4658 osób wykazała, że podczas gdy ponad połowa absolwentów szkół wyższych cierpi na krótkowzroczność, to słaby wzrok ma mniej niż jedna czwarta osób bez wyższego wykształcenia.

 

Osoby z krótkowzrocznością widzą odległe przedmioty niewyraźnie. Aktualne badania naukowe sugerują, że na pogorszenie wzroku wpływ ma długie czytanie, oglądanie telewizji i praca przed komputerem.

 

Okuliści radzą, by dzieci i młodzież spędzały więcej czasu na dworze – co najmniej 15 godzin tygodniowo. Jak bowiem dowiodły badania przeprowadzane w Danii i Azji, większa dawka światła słonecznego może zmniejszać krótkowzroczność. Natomiast czas spędzany przed ekranem telewizora czy komputera należy skrócić do maksymalnie 30 godzin w tygodniu. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...