0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTrujące liście w rukoli

Trujące liście w rukoli

Opublikowano:

spot_img

– Konsument znalazł trującą roślinę o nazwie starzec (Senecio) w opakowaniu rukoli, którą kupił w supermarkecie sieci Plus w Niemczech – poinformowały niedawno niemieckie media. Starzec może być przyczyną śmiertelnego uszkodzenia wątroby. Jego liście do złudzenia przypominają liście jadalnej rukoli.

Niecodzienne znalezisko niemieckiego konsumenta potwierdził Instytut Farmaceutyczny w Bonn. Z analiz niebezpiecznych liści wynika, że w opakowaniu rukoli znajdowało się 2500 mikrogramów trucizny. Niebezpieczna dawka to ponad 1 mikrogram dziennie.

Jak zapewniła rzecznik prasowa niemieckiego Plusa, sklep od razu zareagował na doniesienie o trującej roślinie w rukoli i wycofał z obrotu wszystkie opakowania tej sałaty, które mogły budzić podejrzenia.

To nie pierwszy przypadek wykrycia trującego starca w sałacie. Dlatego przed zjedzeniem powinniśmy zielone liście dokładnie umyć, obejrzeć i oddzielić części, które wyglądem różnią się od pozostałych. Starzec odznacza się również nieprzyjemnym smakiem, co może uchronić nas przed jego przypadkowym spożyciem. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Jaki odkurzacz jest dobry i tani?

65 ODKURZACZY W TEŚCIE: Czy droższy znaczy lepszy? Okazuje się, że w przypadku odkurzaczy...

Jaki ekspres kupić?

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki...