0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTrujące liście w rukoli

Trujące liście w rukoli

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

– Konsument znalazł trującą roślinę o nazwie starzec pospolity (Senecio) w opakowaniu rukoli, którą kupił w supermarkecie sieci Plus w Niemczech – poinformowały niedawno niemieckie media. Starzec może być przyczyną śmiertelnego uszkodzenia wątroby. Jego liście do złudzenia przypominają liście jadalnej rukoli.

Niecodzienne znalezisko niemieckiego konsumenta potwierdził Instytut Farmaceutyczny w Bonn. Z analiz niebezpiecznych liści wynika, że w opakowaniu rukoli znajdowało się 2500 mikrogramów trucizny. Niebezpieczna dawka to ponad 1 mikrogram dziennie.

Jak zapewniła rzecznik prasowa niemieckiego Plusa, sklep od razu zareagował na doniesienie o trującej roślinie w rukoli i wycofał z obrotu wszystkie opakowania tej sałaty, które mogły budzić podejrzenia.

To nie pierwszy przypadek wykrycia trującego starca w sałacie. Dlatego przed zjedzeniem powinniśmy zielone liście dokładnie umyć, obejrzeć i oddzielić części, które wyglądem różnią się od pozostałych. Starzec odznacza się również nieprzyjemnym smakiem, co może uchronić nas przed jego przypadkowym spożyciem. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...