0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTrujące liście w rukoli

Trujące liście w rukoli

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

– Konsument znalazł trującą roślinę o nazwie starzec pospolity (Senecio) w opakowaniu rukoli, którą kupił w supermarkecie sieci Plus w Niemczech – poinformowały niedawno niemieckie media. Starzec może być przyczyną śmiertelnego uszkodzenia wątroby. Jego liście do złudzenia przypominają liście jadalnej rukoli.

Niecodzienne znalezisko niemieckiego konsumenta potwierdził Instytut Farmaceutyczny w Bonn. Z analiz niebezpiecznych liści wynika, że w opakowaniu rukoli znajdowało się 2500 mikrogramów trucizny. Niebezpieczna dawka to ponad 1 mikrogram dziennie.

Jak zapewniła rzecznik prasowa niemieckiego Plusa, sklep od razu zareagował na doniesienie o trującej roślinie w rukoli i wycofał z obrotu wszystkie opakowania tej sałaty, które mogły budzić podejrzenia.

To nie pierwszy przypadek wykrycia trującego starca w sałacie. Dlatego przed zjedzeniem powinniśmy zielone liście dokładnie umyć, obejrzeć i oddzielić części, które wyglądem różnią się od pozostałych. Starzec odznacza się również nieprzyjemnym smakiem, co może uchronić nas przed jego przypadkowym spożyciem. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....