0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTłusto i słodko od najmłodszych lat

Tłusto i słodko od najmłodszych lat

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

McDonald’s, Burger King i KFC wciąż adresują swoje reklamy do dzieci. Dodajmy, że chodzi o reklamy żywności zbyt tłustej, zbyt słodkiej i zbyt słonej.

 

Mimo że wiele mówi się o niezdrowej diecie najmłodszych konsumentów i szerzącej się w związku z nią plagą otyłości, sieci fast foodów wciąż serwują niezdrowe dania przeznaczone właśnie dla dzieci – wynika z najnowszego międzynarodowego raportu Consumers International (CI).

 

Tłuszcz, cukier i sól w zbyt dużych ilościach – to główni winowajcy. Za ich przyczyną dania z popularnych sieci fast foodów przeznaczone dla dzieci stanowią zbyt duży procent ich dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Często taki posiłek pokrywa ponad 50% dziennego zapotrzebowania. W przypadku młodszych dzieci, w wieku od czterech do sześciu lat, jeden posiłek w McDonaldzie czy Burger Kingu może natomiast pokryć aż 70% ich dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze – alarmują eksperci.

 

Autorzy raportu zwracają uwagę na fakt, iż sieci fast foodów kuszą swoich najmłodszych klientów zabawkami dodawanymi do kupowanych dań czy organizowanymi przyjęciami urodzinowymi z atrakcjami dla maluchów.

 

Żadna z sieci barów nie zaprzestała też dołączania do dziecinnych zestawów słodkich gazowanych napojów, mimo że polityka Coca-Coli i Pepsi zabrania kierowania reklam do dzieci poniżej 12. roku życia.

 

Raport przytacza także przykłady ofert dla nastolatków – często te same, które są przeznaczone dla dorosłych. To sprawia, że porcje te zawierają więcej tłuszczu, cukru i soli niż dania dla dzieci. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...