0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTłusto i słodko od najmłodszych lat

Tłusto i słodko od najmłodszych lat

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

McDonald’s, Burger King i KFC wciąż adresują swoje reklamy do dzieci. Dodajmy, że chodzi o reklamy żywności zbyt tłustej, zbyt słodkiej i zbyt słonej.

 

Mimo że wiele mówi się o niezdrowej diecie najmłodszych konsumentów i szerzącej się w związku z nią plagą otyłości, sieci fast foodów wciąż serwują niezdrowe dania przeznaczone właśnie dla dzieci – wynika z najnowszego międzynarodowego raportu Consumers International (CI).

 

Tłuszcz, cukier i sól w zbyt dużych ilościach – to główni winowajcy. Za ich przyczyną dania z popularnych sieci fast foodów przeznaczone dla dzieci stanowią zbyt duży procent ich dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Często taki posiłek pokrywa ponad 50% dziennego zapotrzebowania. W przypadku młodszych dzieci, w wieku od czterech do sześciu lat, jeden posiłek w McDonaldzie czy Burger Kingu może natomiast pokryć aż 70% ich dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze – alarmują eksperci.

 

Autorzy raportu zwracają uwagę na fakt, iż sieci fast foodów kuszą swoich najmłodszych klientów zabawkami dodawanymi do kupowanych dań czy organizowanymi przyjęciami urodzinowymi z atrakcjami dla maluchów.

 

Żadna z sieci barów nie zaprzestała też dołączania do dziecinnych zestawów słodkich gazowanych napojów, mimo że polityka Coca-Coli i Pepsi zabrania kierowania reklam do dzieci poniżej 12. roku życia.

 

Raport przytacza także przykłady ofert dla nastolatków – często te same, które są przeznaczone dla dorosłych. To sprawia, że porcje te zawierają więcej tłuszczu, cukru i soli niż dania dla dzieci. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...