0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTe foteliki możesz oddać!

Te foteliki możesz oddać!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Fotelik samochodowy Römer Max-Fix zawiera szkodliwe substancje, a Römer Xtensafix nie chroni dziecka podczas wypadku – wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test. Ich producent już podjął działania.

 

Z testu fotelików samochodowych przeprowadzonego przez europejskie organizacje konsumenckie zrzeszone w ICRT oraz niemiecki automobilklub ADAC wynika, że trzy z 15 przebadanych modeli stwarzają zagrożenie podczas wypadku, zaś dwa zawierają toksyczne związki chemiczne.

 

Problem dotyczy aż dwóch fotelików marki Britax Römer: W modelu Max-Fix laboratorium wykryło policykliczne węglowodory aromatyczne (PAH) w nakładkach naramiennych pasów bezpieczeństwa, które dziecko może z łatwością polizać.

 

Inny model tego samego producenta – Römer Xtensafix – nie przeszedł testu zderzeniowego, co oznacza, że stwarza zagrożenie dla podróżującego nim dziecka w razie wypadku.

 

W związku z wynikami testu producent fotelików Römer wstrzymał produkcję i sprzedaż modelu Xtensafix. Konsumenci, którzy kupili ten fotelik, mogą oddać go do sklepu, a w zamian otrzymają zwrot ceny zakupu. Natomiast w modelu Max-Fix producent zmienił nakładki naramienne, a wszystkim konsumentom, którzy już kupili ten fotelik, zapewnia bezpłatną wymianę nakładek na nowe. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie producenta. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...