0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTe foteliki możesz oddać!

Te foteliki możesz oddać!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Fotelik samochodowy Römer Max-Fix zawiera szkodliwe substancje, a Römer Xtensafix nie chroni dziecka podczas wypadku – wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test. Ich producent już podjął działania.

 

Z testu fotelików samochodowych przeprowadzonego przez europejskie organizacje konsumenckie zrzeszone w ICRT oraz niemiecki automobilklub ADAC wynika, że trzy z 15 przebadanych modeli stwarzają zagrożenie podczas wypadku, zaś dwa zawierają toksyczne związki chemiczne.

 

Problem dotyczy aż dwóch fotelików marki Britax Römer: W modelu Max-Fix laboratorium wykryło policykliczne węglowodory aromatyczne (PAH) w nakładkach naramiennych pasów bezpieczeństwa, które dziecko może z łatwością polizać.

 

Inny model tego samego producenta – Römer Xtensafix – nie przeszedł testu zderzeniowego, co oznacza, że stwarza zagrożenie dla podróżującego nim dziecka w razie wypadku.

 

W związku z wynikami testu producent fotelików Römer wstrzymał produkcję i sprzedaż modelu Xtensafix. Konsumenci, którzy kupili ten fotelik, mogą oddać go do sklepu, a w zamian otrzymają zwrot ceny zakupu. Natomiast w modelu Max-Fix producent zmienił nakładki naramienne, a wszystkim konsumentom, którzy już kupili ten fotelik, zapewnia bezpłatną wymianę nakładek na nowe. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie producenta. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...

Test oczyszczaczy: W poszukiwaniu czystego powietrza

7 OCZYSZCZACZY POWIETRZA W TEŚCIE: Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Taki, który skutecznie usuwa wirusy,...