0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTe foteliki możesz oddać!

Te foteliki możesz oddać!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Fotelik samochodowy Römer Max-Fix zawiera szkodliwe substancje, a Römer Xtensafix nie chroni dziecka podczas wypadku – wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test. Ich producent już podjął działania.

 

Z testu fotelików samochodowych przeprowadzonego przez europejskie organizacje konsumenckie zrzeszone w ICRT oraz niemiecki automobilklub ADAC wynika, że trzy z 15 przebadanych modeli stwarzają zagrożenie podczas wypadku, zaś dwa zawierają toksyczne związki chemiczne.

 

Problem dotyczy aż dwóch fotelików marki Britax Römer: W modelu Max-Fix laboratorium wykryło policykliczne węglowodory aromatyczne (PAH) w nakładkach naramiennych pasów bezpieczeństwa, które dziecko może z łatwością polizać.

 

Inny model tego samego producenta – Römer Xtensafix – nie przeszedł testu zderzeniowego, co oznacza, że stwarza zagrożenie dla podróżującego nim dziecka w razie wypadku.

 

W związku z wynikami testu producent fotelików Römer wstrzymał produkcję i sprzedaż modelu Xtensafix. Konsumenci, którzy kupili ten fotelik, mogą oddać go do sklepu, a w zamian otrzymają zwrot ceny zakupu. Natomiast w modelu Max-Fix producent zmienił nakładki naramienne, a wszystkim konsumentom, którzy już kupili ten fotelik, zapewnia bezpłatną wymianę nakładek na nowe. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie producenta. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....