0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie…ryzyko uduszenia kablem lampek z Ikei

…ryzyko uduszenia kablem lampek z Ikei

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Po tym, jak dziecko udusiło się kablem lampki Smila, Ikea wzywa do zaprzestania używania tych lamp i skorzystania z zestawu naprawczego.

 

Do wypadku śmiertelnego doszło w Wielkiej Brytanii. Szesnastomiesięczne dziecko udusiło się kablem z lampki Smila zwisającym nad jego łóżeczkiem. Aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości, Ikea prosi wszystkich klientów posiadających lampę ścienną Smila lub inną lampę ścienną z prowadzącym do niej przewodem, by niezwłocznie sprawdzili miejsce jej montażu. Powinni także upewnić się, że kabel znajduje się poza zasięgiem dziecka przebywającego w łóżeczku lub kojcu i jest bezpiecznie zamocowany do ściany.

 

Ponadto każdy, kto posiada jedną z lampek Smila, powinien zgłosić się także do działu obsługi klienta lub zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 22 334 45 55, by nieodpłatnie otrzymać zestaw naprawczy, składający się z etykiety ostrzegawczej, instrukcji bezpiecznego użytkowania oraz samoprzylepnych uchwytów mocujących przewody do ściany.

 

Trzeba pamiętać, że każdy produkt wyposażony w przewód elektryczny lub sznurek (np. roleta lub żaluzja okna) może stanowić podobne zagrożenie, prowadząc do uduszenia dziecka. W trosce o bezpieczeństwo dziecka należy zawsze umieszczać przewody poza jego zasięgiem. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....