0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie…ryzyko uduszenia kablem lampek z Ikei

…ryzyko uduszenia kablem lampek z Ikei

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Po tym, jak dziecko udusiło się kablem lampki Smila, Ikea wzywa do zaprzestania używania tych lamp i skorzystania z zestawu naprawczego.

 

Do wypadku śmiertelnego doszło w Wielkiej Brytanii. Szesnastomiesięczne dziecko udusiło się kablem z lampki Smila zwisającym nad jego łóżeczkiem. Aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości, Ikea prosi wszystkich klientów posiadających lampę ścienną Smila lub inną lampę ścienną z prowadzącym do niej przewodem, by niezwłocznie sprawdzili miejsce jej montażu. Powinni także upewnić się, że kabel znajduje się poza zasięgiem dziecka przebywającego w łóżeczku lub kojcu i jest bezpiecznie zamocowany do ściany.

 

Ponadto każdy, kto posiada jedną z lampek Smila, powinien zgłosić się także do działu obsługi klienta lub zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 22 334 45 55, by nieodpłatnie otrzymać zestaw naprawczy, składający się z etykiety ostrzegawczej, instrukcji bezpiecznego użytkowania oraz samoprzylepnych uchwytów mocujących przewody do ściany.

 

Trzeba pamiętać, że każdy produkt wyposażony w przewód elektryczny lub sznurek (np. roleta lub żaluzja okna) może stanowić podobne zagrożenie, prowadząc do uduszenia dziecka. W trosce o bezpieczeństwo dziecka należy zawsze umieszczać przewody poza jego zasięgiem. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...

Test oczyszczaczy: W poszukiwaniu czystego powietrza

7 OCZYSZCZACZY POWIETRZA W TEŚCIE: Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Taki, który skutecznie usuwa wirusy,...