0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasiePolacy wyjadą za granicę

Polacy wyjadą za granicę

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Większość Polaków, którzy wyjeżdżają w tym sezonie na narty, planuje zimowy urlop za granicą.

 

Gdzie najchętniej szusujemy? Bez jakich gadżetów nie wyobrażamy sobie zimowego szaleństwa? Czy planując aktywny wypoczynek myślimy o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych? Między innymi na te pytania odpowiadają wyniki internetowego badania firmy Diners Club Polska.

 

Dokąd na narty i deskę?

 

Polacy chętnie wypoczywają na stoku, jednak polskie góry nie są wcale najczęściej wybieranym przez nich celem zimowego wypoczynku. Jak wynika z badania, aż 62% respondentów planuje spędzić sezon zimowy 2012/2013 poza Polską. Może to wynikać między innymi z większej dostępności, jakości przygotowania i zróżnicowania poziomu trudności tras zagranicznych. Wpływ na nasze wybory ma też pogoda.

 

Najpopularniejszym krajem wskazywanym jako cel wyjazdu w tym sezonie jest Austria. Wybrało ją prawie 40% ankietowanych. Kolejny wskazywany cel podróży to Włochy (13%). Pozostałe państwa, które znalazły się w odpowiedziach, to: Słowacja, Czechy, Francja – zdobyły one po kilka punktów procentowych. Na polskich stokach zamierza wypoczywać zaledwie 32% ankietowanych.

 

Gadżety na stoku

 

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą do zabrania na stok według respondentów biorących udział w badaniu jest kask ochronny (73% wskazań). Następnie ankietowani wymienili kartę płatniczą (43%). W dalszej kolejności wskazano gogle (43%) oraz telefon z dostępem do internetu (41%).

 

Bezpieczeństwo i komfort

 

Analiza udzielonych w badaniu odpowiedzi dostarcza ciekawych informacji na temat naszego poczucia bezpieczeństwa na stoku. Polacy lubią cieszyć się beztroskim, zimowym wypoczynkiem i wiąże się to także z wykupieniem ubezpieczenia dla siebie i swoich bliskich. 75% ankietowanych odpowiedziało, że wyjeżdżając na zimowy wyjazd wykupuje ubezpieczenie.

 

Wśród respondentów wybierających wyjazdy zagraniczne, wykupienie ubezpieczenia deklaruje aż 92% z nich. Zgodnie z odpowiedziami ankietowanych, ubezpieczają się oni, żeby uniknąć konsekwencji wysokich kosztów leczenia w sytuacji wypadku i akcji ratowniczej oraz dla większego poczucia bezpieczeństwa na stoku. Z powodów związanych z bezpieczeństwem i dla większego komfortu 54% z tych osób woli również podczas urlopu płacić kartą, a nie gotówką.

 

Natomiast wśród osób wybierających polskie góry na miejsce zimowego urlopu, tylko 46% korzysta z ubezpieczenia. Większość zapytanych o przyczynę nie wykupowania ubezpieczenia nie potrafi jednak wskazać konkretnego powodu. Często pojawiającą się odpowiedzią respondentów na to pytanie była opinia, że skoro do tej pory nie doświadczyli nieprzyjemnej lub groźnej sytuacji na stoku, to nie muszą interesować się ubezpieczeniem. W 49% przypadków osoby te także preferują płatność kartą zamiast posiadania zapasu gotówki.

 

Badanie ujawniło, że Polacy w trakcie zimowych wyjazdów na narty lub snowboard najwyżej cenią sobie komfort i bezpieczeństwo. Aby w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem chętniej wybieramy wyjazdy zagraniczne niż wypoczynek w Polsce, a także w większości przypadków dbamy o wykupienie ubezpieczenia. Ze względu na wygodę, coraz częściej rezygnujemy też z zabierania gotówki na stok, na rzecz bardziej poręcznych i wielofunkcyjnych kart płatniczych. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...