0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieOrbis Travel upadł

Orbis Travel upadł

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Zarząd biura podróży Orbis Travel ogłosił upadłość. Uspokaja jednak swoich klientów, że pieniądze z ubezpieczenia pozwolą na powrót ponad 1000 osób przebywających obecnie na zagranicznych wycieczkach.

 

„Wszystkie imprezy turystyczne zaplanowane w terminach począwszy od 29.09.2010 r. zostają anulowane” – mogą od dziś przeczytać klienci biura podróży Orbis Travel, którzy wejdą na jego stronę internetową.

 

Przedstawiciele spółki zapewniają, że gwarancja ubezpieczeniowa Orbisu na kwotę ponad 6 mln zł powinna wystarczyć na bezpieczny powrót turystów przebywających w tej chwili za granicą. Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy ich pobyty zostaną skrócone.

 

Orbis Travel to jedno z największych i najbardziej znanych biur podróży w Polsce.

 

To już drugi upadek biura podróży w ciągu ostatniego miesiąca. Na początku września splajtowało biuro Selectours. Eksperci rynku turystycznego twierdzą, że ten sezon jest wyjątkowo trudny dla touroperatorów. Już jego początek zaczął się od przeszkód i dodatkowych wydatków ze względu na konieczność wstrzymania lotów po wybuchu islandzkiego wulkanu Eyjafjoell. Na mniejsze zainteresowanie klientów wyjazdami zorganizowanymi w tym roku wpływ miał też kryzys. Znacznie gorsza sytuacja była jednak w wielu innych europejskich krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii w tym sezonie upadłość musiało ogłosić aż 17 dużych touroperatorów.

 

O prawach, jakie przysługują konsumentom, gdy upadnie biuro podróży informujemy szerzej tutaj: http://bit.ly/cZ7LqB.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...