0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieOpłaty niezgodne z prawem

Opłaty niezgodne z prawem

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

PKO BP pobierał opłaty za każdą wypłatę gotówki z konta w placówkach agencyjnych. Praktyki banku były niezgodne z prawem.

 

Niezgodność opłat pobieranych przez bank PKO BP z obowiązującymi przepisami stwierdził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Postępowanie przeciwko bankowi UOKiK wszczął po skardze konsumenta w sprawie pobierania opłat za wypłatę gotówki z konta w agencjach PKO BP. Placówki agencyjne zajmują się obsługą klientów PKO BP na podstawie pełnomocnictwa udzielonego im przez bank.

 

W wyniku postępowania Urząd stwierdził, że zgodnie z jednym z postanowień taryfy opłat i prowizji, posiadacze kont w PKO BP są obciążani opłatą w wysokości 1 zł za każdą wypłatę gotówki dokonaną w agencjach banku.

 

W opinii UOKiK, pobieranie przez PKO BP opłat za każdą wypłatę gotówki z konta w agencjach banku jest niezgodne z prawem. Taka stawka jest dodatkowym obciążeniem (obok stałych opłat za prowadzenie rachunku), które utrudnia konsumentowi oszacowanie rzeczywistych kosztów obsługi ROR-u. Postanowienia podobnej treści zostały już wcześniej wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych.

 

Bank PKO BP zobowiązał się do zaniechania pobierania kwestionowanych opłat oraz usunięcia z regulaminu postanowień, które to umożliwiały. Zmiany mają być wprowadzone do 31 października 2014 r.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....