0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieNie śpiewamy, nie tańczymy

Nie śpiewamy, nie tańczymy

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

57% Polaków nie spodziewa się, aby w tym karnawale trafiła im się okazja do tańca, 38% śpiewa wspólnie z innymi tylko w kościele, tyle samo nie śpiewa wspólnie nigdy, w żadnych okolicznościach – wynika z badania TNS OBOP.

 

OBOP zbadał, jak Polacy zamierzają uczestniczyć w trwającym właśnie – wyjątkowo długim – karnawale. Tylko 15% ankietowanych deklaruje, że weźmie udział w karnawałowych szaleństwach tanecznych, 23% wybrało odpowiedź „raczej tak”. Tyle samo „raczej nie” weźmie udziału w zabawie z tańcami, a 34% badanych zdecydowanie wyklucza swój udział w tańcach.

 

Tanecznych okazji częściej spodziewają się ludzie młodzi i lepiej wykształceni, raczej z większych miastach niż z małych miejscowościach. W zeszłym roku 57% uczestników ankiety znalazło okazję do tańca. Najczęściej ludzie tańczą na imprezach w domu (25%), na weselach (20%) i w klubach lub na dyskotekach (16%). Na balach tańczyło 9% badanych, a po kilka procent na dansingach i imprezach wczasowych.

 

Jeśli chodzi o umiejętności taneczne, to tylko 11% ankietowanych przyznało, że „w ogóle nie umie tańczyć”, a 41% zadeklarowało, że „swobodnie tańczy wiele tańców”. 32% respondentów przyznaje, że „zna tylko podstawowe kroki”. – Nawet jeśli liczba 41% jest mało prawdopodobna, to samoocena umiejętności tanecznych Polaków jest dość wysoka, a w tej dziedzinie powodzenie w dużej mierze zależy od wiary we własne umiejętności – podsumowują autorzy badania.

 

Zbadano też, czy Polacy śpiewają wspólnie z innymi. Najczęściej zdarza się im śpiewać w kościele (38%) i na weselach (22%). 37% badanych podało, że nie śpiewa razem z innymi w żadnych okolicznościach.

 

Z badania wynika, że popularne jest śpiewanie karaoke, do podkładu muzycznego i, zwykle wyświetlanego na ekranie w lokalu lub ekranie telewizora, tekstu. W ostatnim roku śpiewało tak w domu lub z rodziną 10%, a w lokalu 6% badanych.

(naukawpolsce.pap.pl)

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....