0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieLidl wprowadzał w błąd

Lidl wprowadzał w błąd

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Reklamy Lidla wprowadzały konsumentów w błąd. UOKiK nakazał sieci dyskontów zapłacić blisko 2 mln zł kary.

 

Na początku tego roku w radiu, telewizji, prasie, na stronach internetowych i na bilbordach pojawiły się reklamy, w których Lidl powoływał się na wyniki kontroli produktów oferowanych pod marką własną marką, przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową.

 

Reklamy Lidla wzbudziły wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urzędnicy uznali, że Lidl mijał się z prawdą, informując między innymi, iż sieć uzyskała najlepszy ogólny wynik w badaniu jakości i oznakowania. – Spółka nierzetelnie przedstawiła wyniki raportu z kontroli administracyjnej – brzmi wniosek z postępowania, jakie UOKiK wszczął przeciw dyskontowi. Ponadto Urząd uznał, że reklamy Lidla mogły sugerować, że autorem treści w nich zawartych jest UOKiK.

 

UOKiK nakazał Lidlowi zaniechanie rozpowszechniania wprowadzających w błąd reklam i nałożył na niego karę w wysokości 1 826 547 zł. Decyzja nie jest prawomocna – przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...