0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieLepsze czy gorsze?

Lepsze czy gorsze?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kupujesz kosmetyki w aptece, bo myślisz, że są lepsze od tych ze zwykłego sklepu? Testy pokazały całą prawdę o kosmetykach aptecznych.

 

Co tak szczególnego jest w kosmetykach sprzedawanych w aptece, że nie można kupić ich w zwykłej drogerii, tylko w miejscu, w którym kupujemy leki? Nic – twierdzą eksperci niemieckiej Fundacji Warentest, która zajmuje się przeprowadzaniem testów porównawczych produktów.

 

W dziesiątkach niezależnych testów kosmetyków przebadali oni w laboratoriach specyfiki sprzedawane w aptece i porównywali je z tymi dostępnymi w zwykłych sklepach. Pod lupą naukowców znalazły się między innymi produkty takich marek, jak: Vichy, La Roche-Posay czy Eucerin. Co się okazało? Kosmetyki te nie wyróżniają się niczym szczególnym. Oceny wystawione im w testach nie były ani wyjątkowo pozytywne, ani szczególnie negatywne i plasowały kosmetyki z apteki mniej więcej w środku stawki w porównaniu z tymi sprzedawanymi w drogeriach, perfumeriach czy zwykłych supermarketach.

 

Co oznaczają takie wyniki badań? Kosmetyki apteczne nie mają jakiegoś wyjątkowego składu – twierdzą niemieccy eksperci. Dlaczego więc nie można ich kupić w zwykłym sklepie? – Oferowanie produktu wyłącznie w aptece to zabieg czysto marketingowy – tłumaczą badacze. – Konsument ma odnosić wrażenie, że skoro kupuje je w aptece, muszą być wyjątkowo korzystne dla zdrowia – dodają.

 

Kosmetyki apteczne są przy tym stosunkowo drogie. Często trzeba wydać na nie znacznie więcej niż na równie dobre kosmetyki konkurencji z drogerii.

 

Zapewne zainteresuje cię też:

Test kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy: Cudów nie ma

Test farb do włosów: Kolorowa ruletka

Test szminek: Która przetrwa całowanie?

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Kawa z domowego automatu

39 AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Kremowe cappuccino czy mocne espresso? Znajdź ekspres...

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....