0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie...łatwopalne foteliki

…łatwopalne foteliki

Opublikowano:

spot_img

Foteliki samochodowe z integralnym systemem podróżnym Xcursion Mothercare są niebezpieczne.

 

Foteliki zostały wykonane z łatwopalnego materiału, ale ich producent nie umieścił stosowanego ostrzeżenia dla konsumentów.

 

O zagrożeniu poinformowała firma Ashlaya Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przedsiębiorca powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że foteliki samochodowe dla niemowląt z integralnym systemem podróżnym Xcursion Mothercare zostały błędnie oznakowane – jako produkt, który jest wykonany z materiału trudnopalnego.

 

Klienci, którzy kupili feralne foteliki proszeni są udanie się do sklepu sieci Mothercare, żeby zmienić ich oznakowanie. Zmiana ta nie wpływa na funkcjonalność produktu. Oznacza to, że w fotelikach samochodowych z integralnym systemem podróżnym Xcursion nadal można przewozić dzieci, jednak należy unikać zbliżania ich do źródeł otwartego ognia (np. takich jak tlące się papierosy, zapałki czy świece).

 

W sklepach oferujących foteliki, o których mowa, zostanie w widocznym miejscu umieszczona informacja dla klientów.

 

Na terenie Polski sprzedano jak na razie na szczęście dopiero sześć sztuk fotelików samochodowych dla niemowląt z integralnym systemem podróżnym Xcursion Mothercare objętych kampanią.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Jaki odkurzacz jest dobry i tani?

65 ODKURZACZY W TEŚCIE: Czy droższy znaczy lepszy? Okazuje się, że w przypadku odkurzaczy...

Jaki ekspres kupić?

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki...