0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieKara dla Vision Express

Kara dla Vision Express

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Zwrot towaru możliwy tylko, gdy jest on nieużywany oraz w oryginalnym i nienaruszonym stanie? Tego nie wolno zastrzegać sklepom internetowym!

 

Kiedy kupujesz coś w sklepie internetowym, masz prawo do zwrotu towaru – bez podania przyczyn – w ciągu 10 dni, a 25. grudnia 2014 okres ten wydłuży się aż do 14 dni. Czasem zdarza się, że sklep zastrzega, iż zwrot ten jest możliwy tylko, gdy towar był nieużywany i jest w oryginalnym i nienaruszonym stanie. Właśnie taki zapis miał w swoim regulaminie internetowy sklep Vision Express.

 

Tymczasem kupując przez internet, konsument nie ma możliwości obejrzenia i sprawdzenia produktu przed zawarciem transakcji. Dlatego ma prawo zrobić to po odebraniu przedmiotu – w ramach tzw. zwykłego zarządu. Oznacza to, że można otworzyć opakowanie, aby przymierzyć okulary lub sprawdzić, czy dostarczono soczewki o odpowiedniej mocy. W takiej sytuacji nie traci prawa do odstąpienia od umowy.

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał więc, że postanowienia zawarte w regulaminie Vision Express są niezgodne z prawem i naruszają interesy konsumentów.

 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podzielił stanowisko Urzędu, potwierdzając zasadność nałożenia na Vision Express kar pieniężnych w łącznej wysokości ponad 360 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. Sklepowi przysługuje apelacja.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....