0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieJak ubierają się Polki?

Jak ubierają się Polki?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Czego dowiemy się, gdy zajrzymy do szaf Polek? Na przykład tego, że wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że ubierają się zachowawczo, wiele z nich na co dzień wybiera sportową elegancję, lecz tylko co dziesiąta podąża za najnowszymi trendami.

 

Wnioski z badania, przeprowadzonego na zlecenie Woolite przez MillwardBrown SMG/KRC, na pierwszy rzut oka wydają się potwierdzać przekonanie o tym, że Polki są zachowawcze i stonowane, jeżeli chodzi o codzienny ubiór: 21% ankietowanych wskazało klasyczny styl biznesowy jako ten, który najczęściej wybiera do pracy. Jednak 32% głosów dla sportowej elegancji, 9% dla stylu niekonwencjonalnego i nawet 7% dla oldschoolowego wskazują na to, że Polki chętniej eksperymentują z ubiorem na co dzień niż zwykło się uważać.

 

Panie deklarowały również upodobanie do stylu romantycznego, zwiewnego – 11% oraz kobiecego, seksownego – 8%. Potwierdza to klasyfikacja ze względu na postawy wobec stylu ubierania i kupowania ubrań – aż 31% kobiet można określić jako eksperymentatorki – chętnie eksperymentują ze stylem na wiosnę i przywiązują się do swoich ubrań.

 

Według stylistki Moniki Jurczyk, mimo że nadal ubieramy się dość zachowawczo, to coraz chętniej eksperymentujemy ze stylem i stawiamy na wygodę. Klasyczny biurowy styl jest dość bezpieczny. Z kolei sportowa elegancja jest po prostu wygodna. – Zabiegane, mamy mnóstwo różnych zajęć w ciągu dnia, a więc nasze ubrania muszą pasować do stylu naszego życia – podsumowuje Monika Jurczyk.

 

Co jeszcze wykazało badanie? Otóż Polki kochają swoje ubrania. Miłość do ubrań deklaruje 20% pań, a aż 37% kupuje nowe ubrania, aby poprawić sobie humor. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....