0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieIle wydamy na Wszystkich Świętych?

Ile wydamy na Wszystkich Świętych?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

To będą oszczędne święta Wszystkich Świętych: prawie połowa z nas planuje wydać w tym roku na dekorację grobów bliskich nie więcej niż 50 zł.

 

Rynek świec w Europie – jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Świec – warty jest 1,5 mld euro. Tylko w ubiegłym rok w krajach UE wyprodukowano ponad 574 tys. ton tego typu produktów. W Polsce w kontekście wartości rynku świec i zniczy pojawiają się kwoty kilkuset milionów złotych, jednak nawet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Świec i Zniczy nie ma szczegółowych danych. Wiadomo jedynie, że przełom października i listopada to w tej branży okres żniw.

 

Im starsi, tym hojniejsi

 

W tym roku – jak wynika z badania internautów, przeprowadzonego przez portal Money.pl – prawie połowa ankietowanych przystroi groby bliskich za kwotę poniżej 50 zł.

 

Wydatki na minimalnym poziomie deklarują przede wszystkim osoby młode. W grupach do 24 i od 25 do 34 lat prawie dwie trzecie ankietowanych nie wyda na kwiaty i znicze więcej, niż 50 zł. Wraz z wiekiem respondentów rośnie jednak skłonność do większych wydatków. Największy odsetek deklarujących kwoty przekraczające 500 zł jest wśród osób w wieku 45-60 lat.

 

Kto wyjeżdża, kto zostaje?

 

Z deklaracji internautów, badanych przez Money.pl wynika, że 40% z nich planuje wyjechać na Wszystkich Świętych do rodziny i bliskich, 60% będzie odwiedzać groby w miejscu swojego zamieszkania.

 

Największą tendencję do podróżowania mają osoby do 24. roku życia (ponad połowa z nich), najrzadziej wyjeżdżać będą osoby w wieku 35-44 lata (tylko co trzecia). Najczęściej deklarowane są podróże na krótkich dystansach, na które trzeba wydać mniej niż 50 zł.

Źródło: Money.pl

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....