0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieEuro 2012 nie zachęca do zakupów

Euro 2012 nie zachęca do zakupów

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Aż 86% Polaków nie planuje dodatkowych zakupów związanych z Euro 2012. Jednocześnie 78% rodaków deklaruje, że to, czy dana marka lub firma sponsoruje polską reprezentacje, nie wpływa na ich decyzje o zakupie produktu lub usługi – tak wynika z badania On Board PR i Instytutu Badania Opinii Homo Homini.

Choć Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zbliżają się wielkimi krokami to zdecydowana większość Polaków nie planuje dodatkowych zakupów związanych z Euro 2012 (86%). Tylko 13% przyznaje, że zamierza zrobić specjalne zakupy związane z Mistrzostwami. Mimo iż większość z nas nie zamierza wydawać dodatkowej gotówki na czerwcowy turniej, pewne jest to, że będzie on miał znaczący wpływ na rodzaj produktów, które będziemy kupować przed, w trakcie oraz po Mistrzostwach.

 

…a jeśli już kupimy, to co?

Prawie 1/3 Polaków przyznała, że wyposaży się w odzież związaną z turniejem (29%). Niewiele mniej bo aż 25% badanych przeznaczy pieniądze na zakup artykułów spożywczych takich jak piwo lub chipsy.

 

– Zyskają także ci, którzy byli zaangażowani w piłkę nożną już wcześniej. Taką sytuację obserwujemy na przykład wśród produktów piwowarskich, gdzie umiarkowanie silne powiązanie marki z kibicowaniem polskim piłkarzom przetrwało zakończenie komunikacji marketingowej związanej ze sponsoringiem reprezentacji narodowej. To wynik konsekwentnych działań komunikacyjnych, które prowadzono w latach 2005-2009 – wyjaśnia Marcin Duma, prezes zarządu Homo Homini.

Dużym powodzeniem będą cieszyć się również gadżety kibica w tym breloki i maskotki Euro 2012 (14%). Natomiast tylko 9% respondentów przyznaje, że planuje zakup sprzętu RTV specjalnie na te Mistrzostwa. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Najlepsza szczoteczka dla malucha

8 ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DLA DZIECI W TEŚCIE: Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka za...

Test kasków: Tylko dwa dobrze chronią

10 KASKÓW NARCIARSKICH I SNOWBOARDOWYCH W TEŚCIE: W tym teście znajdziesz wyniki badań kasków...

Poznaj najlepsze słuchawki douszne

30 SŁUCHAWEK DOUSZNYCH W TEŚCIE: W tym teście znajdziesz porównanie 30 bezprzewodowych słuchawek dousznych....