0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieCeneo, Nokaut i Skąpiec zniknęły z Google

Ceneo, Nokaut i Skąpiec zniknęły z Google

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

W wyszukiwarce Google nie znajdziemy już na czołowych pozycjach najpopularniejszych porównywarek cen. Z wyników wyszukiwania zniknęły też inne duże strony, między innymi RTV Euro AGD, Tesco czy Fotka.pl.

 

Po wpisaniu w wyszukiwarce Google nazwy jakiegoś produktu do tej pory na pierwszych miejscach wyświetlały się adresy porównywarek cen. Teraz to już przeszłość. Co więcej, nawet gdy wpiszemy w Google samą nazwę porównywarki cenowej, na przykład „Ceneo”, nie zobaczymy linku do strony wśród czołowych wyszukanych pozycji. Strona Ceneo wyświetla się tylko jako reklama Ad Words wykupiona w Google.

 

Te zmiany to efekt „sprzątania” Google swojego polskiego indeksu wyszukiwarki. Jak stwierdził na swoim koncie w Google+ Kaspar Szymański z Google, Zespół Google Search Quality zajął się kwestią kupowania linków przez popularne polskie witryny i podjął odpowiednie kroki w tych wypadkach, gdzie zaistniała taka potrzeba. „Mamy nadzieję, że z czasem więcej klientów SWLi (Systemów Wymiany Linków – przyp. red.) przemyśli swoją strategię zdobywania linków” – dodaje.

 

Jak zapewniają przedstawiciele Google, chodzi o pomoc internautom w znajdowaniu najlepszych możliwych wyników wyszukiwania. Potwierdzają jednocześnie, że kilka znanych witryn działało niezgodnie z wytycznymi przyjętymi przez Google. Dlatego Google podjęło kroki, aby zapobiec łamaniu tych wytycznych i oszukiwaniu systemu.

 

Przedstawiciele Ceneo i Nokaut wydali oświadczenie, w którym zapewniają, że podjecli współpracę z Google nad szybkim przywróceniem swoich porównywarek na czołowe pozycje. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Najlepsza szczoteczka dla malucha

8 ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DLA DZIECI W TEŚCIE: Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka za...

Test kasków: Tylko dwa dobrze chronią

10 KASKÓW NARCIARSKICH I SNOWBOARDOWYCH W TEŚCIE: W tym teście znajdziesz wyniki badań kasków...

Poznaj najlepsze słuchawki douszne

30 SŁUCHAWEK DOUSZNYCH W TEŚCIE: W tym teście znajdziesz porównanie 30 bezprzewodowych słuchawek dousznych....