0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ukryty cukier

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Osoby dbające o linię unikają produktów, na których liście składników widnieje cukier. Tymczasem często kryje się on pod innymi nazwami. Co wcale nie oznacza, że jest wtedy bardziej zdrowy…

Niegdyś niezwykle cenny, wart tyle, co szlachetne metale, dziś zwany jest białą śmiercią. Cukier, czy raczej nadmierne jego spożywanie, obwiniany jest o przyczynianie się do epidemii otyłości szerzącej się w zastraszającym tempie krajach rozwijających się, również w Polsce.

 A trzeba pamiętać, że otyłość to nie tylko problem estetyczny – oznacza zwiększone zagrożenie wystąpienia chorób serca, nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy, a nawet niektórych rodzajów nowotworów i w efekcie zwiększa śmiertelność. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia nadwagę ma już od 30 do 80% Europejczyków. Jedzenie tłusto, słodko, a do tego siedzący tryb życia – to dziś główni wrogowie nas, konsumentów. Co gorsza, cukier zjadamy często zupełnie nieświadomie. Kiedy słodzimy herbatę białym proszkiem, wiemy doskonale, ile cukru za chwilę wprowadzimy do organizmu. Ale kiedy jemy płatki śniadaniowe, pijemy sok lub spożywamy inny produkt, który z pozoru wydaje się bardzo zdrowy, często nawet nie podejrzewamy, że może on zawierać więcej cukru niż słodycze. Tym sposobem dajemy złapać się w pułapkę. W pułapkę ukrytego cukru. Bo cukier w produktach czasami kryje się pod innymi nazwami.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...