0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Salak

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Salak (Salacca edulis) zwany jest też po angielsku „snakefruit” (wężowy owoc) ze względu na wygląd swojej skórki pokrytej drobnymi łuskami przypominającej skórę węża. Owoc kształt ma wydłużony, zakończony szpiczastym czubkiem, jest wielkości figi i koloru brązowego. W środku, w białym miąższu, tkwi duża pestka.

Salak pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Najpopularniejszy jest w Malezji i Indonezji.

Skórka salaka jest niejadalna. Jadalny jest miąższ owoców dojrzałych – takich, których skórka jest łamliwa i łatwo się ją zdejmuje. Obieranie salaka należy zacząć od szpiczastego czubka. Owoc ma smak słodki, nieco kwaskowy.

Pączki z salaków

Składniki: 4 salaki, 125 ml wody, 50 g masła, 100 g mąki, 2 jajka, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, cukier, cukier puder

Sposób przyrządzania: Zagotować wodę z masłem, po czym mieszając dodawać mąkę. Mieszać do czasu aż na dnie garnka powstanie biała warstwa. Następnie zdjąć garnek z gazu i dodać jajka, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i zwykły cukier. Obrać salaki, usunąć pestki i owoce pokroić na ćwiartki. Obtoczyć w cieście i smażyć. Przed podaniem posypać cukrem pudrem.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...