0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kukurydza

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kukurydza (Zea mays) prawdopodobnie była uprawiana na płaskowyżu meksykańskim już 7 tys. lat temu. Istnieje ponad 200 różnych typów kukurydzy. Ta spożywana przez ludzi to kukurydza cukrowa. Co ciekawe, kukurydza należy do rodziny… traw. Jadalna część kukurydzy to nasiona umieszczone w kolbach o długości 10-20 cm.

W Europie najczęściej jada się kukurydzę w ziarnach, a w Ameryce najpopularniejsze są pieczone kolby. Kukurydza zawiera wiele składników odżywczych, takich jak fosfor, potas, magnez, mangan, żelazo, wapń oraz witaminy: B1, B2 i C.

Placuszki kukurydziane

Składniki: 4 kolby kukurydzy, 2 jajka, 4 łyżki mąki, sól, pieprz, olej do smażenia

Sposób przyrządzania: Ziarna kukurydzy oskubać. Oddzielić żółtko od białka. Białko ubić na sztywną pianę, a żółtko mocno rozmieszać. Wymieszać kukurydzę z żółtkiem, mąką, solą i pieprzem. Następnie delikatnie połączyć z pianą. Na patelni podgrzać olej, nakładać porcje placuszków i smażyć przekładając kilka razy na drugą stronę, aż będą miały złotobrązowy kolor. Po wyjęciu ułożyć na serwetce, aby odsączyć tłuszcz. Podawać z mięsem lub na słodko – z miodem lub syropem.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...