0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kiwano

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kiwano to szczególna odmiana melona. Jest podłużnym (10-14 cm) owocem o żółtej skórce pokrytej ostrymi wypustkami. Miąższ ma zielonkawy, bardzo miękki, a w środku znajdziemy jasne pestki. Kiwano dostarcza niewiele kalorii (22 kcal/100 g), ale za to dużo witamin.

Owoce kiwano zbierane są, zanim jeszcze dojrzeją, kiedy skórka jest zielona. Dopiero po kilku miesiącach nadają się do jedzenia. Można je zamrażać lub suszyć, ale nie powinniśmy przechowywać ich w lodówce. Jak je spożywać? Należy przekroić kiwano wzdłuż lub wszerz i łyżeczką wyjeść miąższ z pestkami. Można dodać cukru. Aromat kiwano nie jest zbyt intensywny, owoce te kupuje się głównie dla ich kosmicznego wyglądu. Skórkę można zachować i używać jako ozdobne naczynie.

Sałatka z krabami i kiwano:

Składniki: 150 g filetów wędzonej ryby, 125 g sera gorgonzola, miseczka krabów, 1 kiwano, paczka azjatyckiego makaronu, 1 czerwona i 1 zielona papryka, sól, pieprz, sok z cytryny, zielona pietruszka

Sposób przyrządzania: Przekroić kiwano wzdłuż, wyjąć łyżeczką miąższ i skórki ułożyć na talerzu – posłużą za miseczki do sałatki. Wymieszać miąższ kiwano z pokrojonymi na kawałki: rybą, krabami, serem i papryką. Połączyć z ugotowanym makaronem i przyprawić solą, pieprzem oraz polać sokiem z cytryny. Całość nałożyć do miseczek ze skórki kiwano, a wierzch posypać pietruszką.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...