0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyZdrowie i urodaSzkoły tańca - Przetańczyć całą noc

Szkoły tańca – Przetańczyć całą noc

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Karnawał to przede wszystkim szaleństwo na parkiecie. Wystarczy kilka godzin, by nawet na podstawowym kursie tańca przypomnieć sobie kroki nie tylko rock and rolla, ale także walca,
cza-czy albo samby.

Przeciętny kurs trwa około dwóch miesięcy. W tym czasie można poznać trzy podstawowe grupy tańca: standardowe tańce towarzyskie, latynoamerykańskie i dyskotekowe.
– Trudno wymienić taniec, który cieszyłby się wśród kursantów największym zainteresowaniem. Niektórzy chcą nauczyć się tanga, walca wiedeńskiego, czy fokstrota, inni wolą tańce latynoamerykańskie np. cza-czę i rumbę – wyjaśnia Iwona Ciok, właścicielka warszawskiego Centrum Tańca „Swing”.
Od kilku lat coraz większą popularność zdobywają także tańce dyskotekowe, w tym disco samba czy swing. Mają one na tyle uniwersalne kroki, że znając je można zatańczyć większość dyskotekowych przebojów.
Kursy tańca organizowane są dla wszystkich grup wiekowych, mogą zapisać się zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Instruktorzy uważają, że prawie każdego można nauczyć tańczyć – na całkowity brak talentu cierpi niewiele osób. Tym, którzy mają chociaż odrobinę poczucia rytmu i słuchu muzycznego, wystarczy kilka godzin rzetelnej nauki, żeby poznać podstawowe zasady, nawet bardzo skomplikowanego tańca. I choć w większości współczesnych dyskotek trudno zatańczyć tango czy cza-czę, zainteresowanie kursami tańca towarzyskiego z roku na rok wzrasta.
– Od dawna marzyłam, aby nauczyć się walca i to marzenie wreszcie się spełniło. Poprawiła się również moja kondycja fizyczna. Taniec odstresowuje. Po półtoragodzinnej lekcji czuję się wypoczęta, przede wszystkim psychicznie. Poza tym poznałam tutaj wiele sympatycznych osób. Tańczyć z nimi to prawdziwa przyjemność – wyjaśnia Ilona Klimek, która skończyła kurs w warszawskiej Akademii Tańca.
Po kursie podstawowym naukę można kontynuować w grupach średniozaawansowanych i zaawansowanych. Dla tych, którzy chcą podszkolić się w tańczeniu przed karnawałem, organizowane są kursy przyspieszone (trwają ok. 2 tygodni). Można zapisać się również na lekcje indywidualne lub skorzystać ze specjalnej oferty szkół tańca, przeznaczonej dla grup zorganizowanych, np. pracowników firm. W takim przypadku program nauki ustala się indywidualnie z instruktorem.

Szkoły tańca

Szkoła Tańca Zbigniewa Wardyńskiego, Warszawa ul. Polna 5, kursy dla początkujących i zaawansowanych – 150 zł od osoby za miesiąc nauki(do trzech lekcji tygodniowo), lekcje indywidualne – opłata za jedną godzinę zegarową wynosi 120 zł os osoby, 100 zł od pary.
Centrum Tańca „Swing” Warszawa, ul. Pabla Nerudy 1, Dom Kultury Chomiczówka, kursy tańca towarzyskiego- 150 zł od osoby za 8 lekcji (w ciągu dwóch miesięcy).
„Wigor” Szkoła Tańca Towarzyskiego, Gdańsk ul. Marusarzówny 10, zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny. Cena za dwie godziny – 8 zł od osoby.

Szkoła Tańca „Jast”, Wrocław, ul. Siemieńskiego 17/5, kurs podstawowy dla dorosłych 160 zł od osoby ( obejmuje 16 lekcji).
Szkoła Tańca Towarzyskiego, Wrocław, ul. Studzienna 3/22, lekcje indywidualne- 60 zł za godzinę lekcyjną od pary.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...