0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ryzyko zamiast zdrowia

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Mają wzmacniać odporność, zapobiegać niedoborom witamin albo przeciwdziałać szkolnemu stresowi – wielu rodziców uważa, że ich dziecko jest w pełni zdrowe jedynie, gdy zażywa tabletki z witaminami i minerałami. Tymczasem efekt może być odwrotny. Przedawkowanie – to najczęstszy skutek zażywania przebadanych suplementów. W jednym z preparatów naukowcy wykryli nawet śladowe ilości substancji podejrzewanej o powodowanie raka.

Preparaty witaminowe dla dzieci przybierają zabawne postacie gumowych misiów, kolorowych kapsułek i słodkich syropów, a z opakowań śmieją się do dzieci rysunkowi bohaterowie. Rodzice chętnie podają suplementy swoim pociechom w nadziei, że wzmocnią ich zdrowie, a dzieci bez protestów je łykają. Niestety nadzieje rodziców mogą okazać się płonne. Jaki był wynik testu 23 suplementów diety przeznaczonych dla dzieci? Podawanie większości preparatów oznacza przedawkowanie witamin i minerałów. W najlepszym wypadku suplementy są całkowicie zbędne. W najgorszym – mogą zaszkodzić.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...