0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyZdrowie i urodaPro-Test przeciw składnikom kosmetyków zaburzającym gospodarkę hormonalną

Pro-Test przeciw składnikom kosmetyków zaburzającym gospodarkę hormonalną

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Przyspieszenie dojrzewania nastolatków, spadek płodności, gwałtowny wzrost przypadków raka jądra – to tylko niektóre z problemów przypisywanych między innymi substancjom uszkadzającym układ hormonalny. 17 z nich występuje powszechnie w kosmetykach, które używamy na co dzień.

Szampon, żel pod prysznic, balsam do ciała, krem, dezodorant, tusz do rzęs, szminka, perfumy – każdego dnia aplikujemy na swoje ciało nawet po kilkanaście różnych kosmetyków. W każdym z nich znajduje się mieszanka dziesiątek substancji chemicznych. Nie wszystkie są obojętne dla naszego zdrowia.

Unia Europejska od lat prowadzi badania nad szkodliwym wpływem substancji zaburzających gospodarkę hormonalną. Organizacje konsumenckie w Europie chcą zakazania stosowania ich w kosmetykach. Część polityków przygotowuje przepisy, które mają ustanowić stosowny zakaz. To dobre działania. Ale póki co konsumenci wciąż są narażeni na wpływ tych substancji na zdrowie. Dlatego Fundacja Pro-Test podjęła akcję przeciw stosowaniu w kosmetykach składników zaburzających działanie układu hormonalnego. Uważamy, że te substancje powinny być całkowicie zakazane w produktach konsumenckich – także w kosmetykach.

Jeżeli w składzie kosmetyku, którego używasz, zauważysz jedną z 17 substancji, Napisz do nas Wspólnie tworzymy listę kosmetyków z substancjami zaburzającymi działanie układu hormonalnego. Fundacja Pro-Test będzie postulowała u producentów kosmetyków, aby zrezygnowali ze stosowania podejrzanych składników.

Sprawdź, czy w twoich kosmetykach znajdują się substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Tutaj przedstawiamy listę takich produktów, która dzięki informacjom od Was, wciąż się wydłuża.

Duża baza informacji na temat kosmetyków, ich składników oraz wpływu na zdrowie znajduje się także na stronie amerykańskiej organizacji Kampania na Rzecz Bezpiecznych Kosmetyków (Campaign for Safe Cosmetics): www.cosmeticsdatabase.com.

Więcej także na stronie Unii Europejskiej (w jęz. angielskim): http://ec.europa.eu/environment/endocrine/index_en.htm.
Zobacz też, jak robią to Duńczycy.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...