0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Oddam królestwo za konia

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Chyba każdy w dzieciństwie przemierzał w marzeniach prerię u boku dzielnego wodza Apaczów Winnetou. Choć nie ma u nas prerii, to koni jednak nie brakuje. Zanim jednak pocwałujemy po okolicznych łąkach, musimy nauczyć się prawidłowo trzymać w siodle.

Większość klubów jeździeckich prowadzi naukę jazdy konnej, zarówno w zorganizowanych grupach, jak i indywidualnie. Zachęcamy raczej do tej drugiej formy nauki, która – choć droższa – szybciej przynosi efekty. Możemy także w każdej chwili zrezygnować z nauki, gdy stwierdzimy, że nie potrafimy porozumieć się ani z koniem, ani z instruktorem.
Wybierając kurs, upewnijmy się, czy cena obejmuje ubezpieczenie (nawet najłagodniejszy koń może zrzucić nas z siodła), a także czy w przypadku rezygnacji z dalszej nauki otrzymamy zwrot wpłaconej sumy.
Bardziej doświadczeni kowboje mogą dosiąść wierzchowca i ruszyć cwałem wokół stolicy. Niektóre z ośrodków oferują przejażdżki wzdłuż doliny Wisły, inne proponują jazdę po leśnych ścieżkach lub okolicznych łąkach. Z wysokości końskiego siodła świat wydaje się piękny. Galop, wiatr w uszach dają poczucie wolności. Zwolennicy bardziej komfortowych warunków mogą wynająć bryczkę i wybrać się na jesienną przejażdżkę. Organizatorzy zapewniają odpoczynek na polanie, pieczenie kiełbasek na ognisku. Wszystko zależy od naszej fantazji i zasobności portfela.

Przewodnik po stołecznych klubach jeździeckich

Wał Miedzeszyński 592 A, tel. 672 42 78
Kto powiedział, że Wisłę można podziwiać tylko z pokładu łodzi? Równie pięknie królowa polskich rzek wygląda z wysokości końskiego siodła. Za 35 zł w towarzystwie instruktora możemy przejechać doliną Wisły, podziwiając jeszcze nie zniszczoną (szczególnie poza miastem) nadbrzeżną florę. Galop wokół ogrodzonego placu na terenie ośrodka kosztuje 25 zł. Gdy zaś zmęczy nas końska jazda, odpoczniemy przy filiżance kawy w pobliskiej kawiarence.
Ośrodek czynny jest codziennie w godz. 10-18. Na jazdę trzeba się umówić telefonicznie dzień wcześniej.

Dziekanów Nowy, ul. Kolejowa 378, tel. 751 26 27
To jeden z niewielu ośrodków w pobliżu Warszawy, dysponujący krytą ujeżdżalnią. Wielki namiot, kryjący padok o pow. 20×40 metrów, z murami i przeszkodami do skakania, powinien zadowolić każdego. Bardziej zahartowani mogą zwiedzić konno okoliczne lasy.
Ośrodek czynny codziennie w godz. 8-19 (z wyjątkiem przerwy obiadowej dla koni od 12 do 14).
Godzina nauki jazdy: 18 zł przed południem, 35 zł po południu i w weekendy. Wynajęcie bryczki: od 50 zł (grupa minimum 10-osobowa).

Ośrodek Pony Kuc, Wesoła, ul. Długa 58, tel. 773 47 47
Przeznaczony wyłącznie dla dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Ośrodek dysponuje kilkunastoma kucykami, na których dzieci mogą jeździć w kółko po padoku lub pod opieką instruktorów zwiedzać okoliczne lasy. Organizowane są także gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na rodziców czeka kawiarenka.
Czynny codziennie od godz. 10.00 do zmroku.
Cena:15 zł/ godz.

Podkowa Leśna, ul. Głogów 11, tel. 758 94 26
Ośrodek organizuje semestralne kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Chętni trenują w grupach pod okiem instruktorów na wybiegu o pow. 16 m kw. Bardziej zaawansowani mogą zwiedzić konno okoliczne lasy.
Cena kursu:340 zł. Obejmuje ona 16 jazd (każda po półtorej godz.) w ustalonych terminach.

Żabieniec, ul. Graniczna 26 c, tel. 750 41 27
Można tu od podstaw poznać tajniki jazdy konnej, a także wynająć konia lub zaprzęg do zwiedzania okolicy. Ponieważ ośrodek mieści się na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, taka wycieczka może być bardzo atrakcyjna. Kursy jazdy konnej odbywają się w weekendy na terenie Powsina.
Cennik: jazda konna: 25-30 zł/godz., nauka jazdy 35 zł/godz.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...