0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyTrująca, słaba, niewydajna

Trująca, słaba, niewydajna

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to narzędzie przydatne do niewielkich prac domowych, na przykład skręcania mebli. Nie znaczy to jednak, że słaby sprzęt da sobie radę. Czy nowe narzędzie marki Tchibo za niecałe 100 zł sprawdzi się w stawianych przed nim zadaniach? Odpowiedź dał test nowości przeprowadzony przez niemiecką Fundację Warentest.

Parametry bez pokrycia?
Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z wydajnym szybkoładującym się akumulatorem (1,2 Ah) 18 V za 99,99 zł – to wygląda na prawdziwą okazję. Ale tak naprawdę liczba woltów i amperogodzin jeszcze nic nie mówi o wydajności i wytrzymałości wiertarko-wkrętarki. O nich przesądza jakość i współgranie elementów, z których narzędzie zostało zbudowane. Niektóre urządzenia marnotrawią sporą część prądu, zamiast przełożyć go na ruch. A tarcie w sprzęcie zużywa dodatkową energię, której może wtedy zabraknąć dla śrub i wkrętów.
Wiertarko-wkrętarka Tchibo została wyposażona w akumulator niklowo-kadmowy. Takie akumulatory nie dość, że są stosunkowo ciężkie i mało wydajne, to przede wszystkim zawierają dużo bardzo trujących metali ciężkich. Fakt, że i wiele innych tanich narzędzi ma takie same akumulatory, nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.
W tylnej, gumowej części uchwytu wiertarko-wkrętarki laboratorium wykryło policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK). Te związki, uchodzące za rakotwórcze, mogą jednocześnie uszkadzać układ rozrodczy…

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...