0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyRóże na Walentynki

Róże na Walentynki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Dzień Zakochanych to jednocześnie dzień wysokich obrotów dla handlarzy kwiatami. Róża róży nierówna. Zobacz, o czym pamiętać, kiedy kupujesz kwiaty.

 

Bukiet 11 róż za 7 zł? Takie oferty jak grzyby po deszczu pojawiają się w supermarketach w okolicach Walentynek. Czy jednak jest możliwe wyprodukowanie kwiatów w takiej cenie tak, aby każda z osób biorąca udział w procesie ich wytwarzania mogła być potraktowana sprawiedliwe? Zobacz, gdzie kupić bukiet dla ukochanej osoby i jak go wybrać, jeśli nie chcesz wspierać wyzysku.

 

1.      Gdzie kupić?

Idź do kwiaciarni, unikaj zaś kupowania kwiatów w supermarkecie. Kwiaciarza możesz zapytać, skąd pochodzą róże, które oferuje. Możesz też powiedzieć, że zależy ci na kwiatach sezonowych, które wyrosły jak najbliżej twojego miejsca zamieszkania, a on doradzi, co wybrać. Takiej możliwości nie masz w supermarkecie.

 

2.      Skąd wziąć sezonowe, krajowe kwiaty w lutym?

Wiadomo, że nikt na Walentynki nie chce kupować suchych gałęzi… A o takie właśnie rośliny zimą w Polsce najłatwiej. Ale wystarczy, że kupisz mniej róż niż zamierzałeś, ale za to bukiet przystroisz gałązkami z naszych rodzimych krzewów czy drzew owocowych.

 

3.      Jaka cena?

Choć łatwo znaleźć bukiet róż za kilka złotych, musisz mieć świadomość, że nie sposób wyprodukować ich za taką kwotę tak, aby nikt nie był potraktowany niesprawiedliwie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że róży nie da się produkować przy użyciu maszyn, ani na masową skalę. Każda róża jest zrywana ręcznie.

 

4.      A może zrezygnować?

Nie. Nie należy bojkotować kwiatów z Afryki, ponieważ ucierpią na tym zbieracze róż. Trzeba być jednak świadomym, że róż nie da się wyprodukować bardzo tanio, zachowując przy tym zasady odpowiedzialności społecznej.

 

5.      Co z kwiatami pryskanymi?

Zawsze pytaj w kwiaciarni o kwiaty niepryskane. Często pojawiające się pytania mogą skłonić kwiaciarzy do włączenia do oferty również kwiatów niezanieczyszczonych środkami ochrony roślin. W przeciwieństwie do żywności, w przypadku kwiatów nie ma żadnych norm, które by ograniczały zawartość w nich tych szkodliwych substancji.

 

6.      Jak chronić własne zdrowie?

Po dotknięciu pryskanych kwiatów dokładnie umyj ręce. Umyj też nóż, którym odcinałeś łodygi. Przekwitłe kwiaty wyrzuć do śmieci, a nie na kompost.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test opon letnich: Wiele dobrych, jedne niebezpieczne

17 OPON LETNICH W TEŚCIE: Dobre opony letnie muszą skutecznie hamować na mokrej i...

Papryka z Lidla czy Biedronki? Wiemy, która ma pestycydy

Są wyniki kolejnych badań na zawartość pestycydów. Tym razem do laboratorium oddaliśmy czerwoną paprykę...

Test zmywarek: mniej niż połowa dobrych

30 ZMYWAREK W TEŚCIE: Nowy test zmywarek pokazał, że nie zawsze drogi model jest...