0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyNie rób błędów na zakupach

Nie rób błędów na zakupach

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Myślisz, że jesteś oszczędny? Oto najczęściej popełniane błędy podczas kupowania, które sprawiają, że chcąc oszczędzić, wyrzucamy pieniądze w błoto.

 

Niezależnie od tego, jak bardzo byś zaciskał pasa i liczył każdy grosz, rzeczy się psują i trzeba kupować nowe. Ale pamiętaj, że z każdej wydawanej złotówki możesz wycisnąć jeszcze więcej. Jak to zrobić? Unikać błędów, które większość z nas popełnia podczas robienia zakupów.

 

Tanie i dobre

 

Testy, w których przebadaliśmy tysiące produktów, wciąż potwierdzają, że stosunek ceny do jakości nie istnieje. Możesz wydać mnóstwo, a dostaniesz towar wątpliwej jakości. Albo – zapłacić niewiele za coś świetnego. A dwa produkty w takiej samej cenie mogą mieć zupełnie różną jakość. Tak naprawdę jakość dwóch różnych modeli jakiegoś urządzenia tej samej marki może być różna, jak dzień i noc. Oto trzy najczęstsze błędy, jakie popełniamy, kiedy dokonujemy zakupowych wyborów i porównujemy produkty.

 

1. BŁĄD: Porównywanie produktów tylko na podstawie ich cen

 

Test kuchenek mikrofalowych: Model Samsung, który otrzymał najniższą ocenę w naszym teście – niedostateczną – kosztuje 359 zł. Ale za taką samą cenę możesz kupić zwycięski model Candy. Najważniejsza funkcja mikrofalówki, czyli gotowanie, została oceniona w Samsungu jedynie na trójkę, podczas gdy Candy gotuje dobrze. To sprawia, że jej zakup jest lepszym wyborem. Poza tym Samsungowi musieliśmy obniżyć ocenę za uchybienia związane z bezpieczeństwem elektrycznym.

 

Test odkurzaczy: Dużo odkurzasz, więc poszukujesz sprzętu naprawdę trwałego? Taki właśnie jest Hoover TGX1210 za 563 zł z naszego ostatniego testu odkurzaczy: Wykazał się bardzo dobrą trwałością zarówno silnika, jak i kabla, a jego możliwości zbierania kurzu niewiele spadały wraz ze starzeniem się odkurzacza. W naszym teście ten model Hoovera dostał jednak ogólną ocenę jakości jedynie mierną. Za podobną kwotę – 545 – zł możesz kupić testowany przez nas model Electroluksa, który okazał znacznie lepszy. Nie dość, że jego trwałość jest również bardzo dobra, to zbieranie kurzu, czyli najważniejsza funkcja każdego odkurzacza, okazało się dobre. Tymczasem z testu łatwo wyczytasz, że Hoover zbierał kurz podczas badań jedynie miernie.

 

2. BŁĄD: Kierowanie się marką podczas zakupów

 

Test miniwież Hi-Fi: Między produktami tej samej marki mogą być ogromne różnice w jakości. Przykład? Miniwieża JVC za 499 zł została dobrze oceniona w naszym teście. Co ciekawe, droższy model tego samego producenta – za 654 zł – dostał notę tylko dostateczną. Ten pierwszy ma wyjątkowo dobre radio. Drugi zaś – jest wyjątkowo trudny w obsłudze.

 

Test słuchawek: Słuchawki z aktywną redukcją szumów, które wypadły najlepiej w teście to jeden z modeli Sony za 200 zł. Inny testowany model Sony okazał się tylko dostateczny, a kosztuje… ponad sześć razy więcej – 1274 zł!

 

3. BŁĄD: Zakładanie z góry, że wyższa cena oznacza lepszą jakość


Test telewizorów: Stoisz przed wyborem nowego telewizora? Najważniejszym jego parametrem jest oczywiście jakość obrazu. Ale wysoka cena wcale nie oznacza automatycznie, że mamy gwarancję jakości. Na przykład trzydziestodwucalowy model Samsunga za 1250 zł mógłby zawstydzić Toshibę 32SL733, na którą trzeba wydać aż 2149 zł. W naszym teście to Samsung został oceniony na czwórkę, głównie za sprawą dobrej jakości obrazu. Tymczasem droższa Toshiba okazała się tylko dostateczna – miała dostateczny obraz i mierny dźwięk.

 

Test pralek: W naszym  najnowszym teście pralek najtańsze urządzenie – Beko za jedyne 915 zł – pierze dobrze, niemalże najlepiej spośród wszystkich 12 przebadanych modeli. Natomiast ponad dwukrotnie droższy Hotopoint-Ariston AQ8F 29 U – za blisko 2000 zł – uprał testowe tkaniny na słabą trójkę.

 

Jeśli więc nie chcesz przepłacać, nie ulegaj stereotypom i nie popełniaj więcej najczęstszych zakupowych błędów. Świadome zakupy pozwolą ci zaoszczędzić setki złotych. Kierowanie się podczas dokonywania zakupowych wyborów wynikami testów sprawi, że w zamian za ciężko zarobione pieniądze otrzymasz autentyczną jakość, a nie tylko jej złudzenie. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...