0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Plazma czy LCD?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Nowy telewizor na święta? Czemu nie. Wiele osób właśnie teraz staje przed dylematem: jaki telewizor wybrać? A wybór jest rzeczywiście niełatwy, bo producenci prześcigają się w unowocześnianiu swoich produktów i stosowaniu coraz to nowszych technologii.

Do wyboru mamy trzy główne rodzaje telewizorów: kineskopowe (przez dziesiątki lat mieliśmy do czynienia jedynie z nimi), LCD (Liquid crystal display, czyli ciekłokrystaliczne) i plazmy (technologia gazów szlachetnych). My zajmiemy się dwoma ostatnimi rodzajami i poszukamy odpowiedzi na często powracające ostatnio pytanie: Co jest lepsze – plazma czy LCD?
Od czego zacząć? O poradę poprosiliśmy sprzedawców z dużych sieci sklepów AGD i RTV na co dzień zajmujących się doradzaniem konsumentom kupującym telewizory. O werdykt pojedynku plazma kontra LCD poprosiliśmy też przedstawicieli producentów telewizorów. Aby zaś przekonać się, która konkretnie marka i który model telewizora są najlepsze, zapytaliśmy opinie sprzedawców z dużych sieci sklepów RTV i AGD: Media Markt, RTV Euro AGD i Electro World. Przytaczamy ich wypowiedzi, a także wypowiedzi przedstawicieli producentów, których poprosiliśmy o ustosunkowanie się do nich. Zajrzeliśmy też do wyników testów porównawczych telewizorów, przeprowadzanych na zlecenie czasopism konsumenckich z różnych stron świata. Oto, czego się dowiedzieliśmy…

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Kawa z domowego automatu

39 AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Kremowe cappuccino czy mocne espresso? Znajdź ekspres...

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....