0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyAGD i RTVNie tylko do słuchania

Nie tylko do słuchania

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Dawniej radio samochodowe służyło po prostu do puszczania muzyki podczas jazdy. Później potrafiło już odtwarzać płyty CD. Możliwości dzisiejszych radioodbiorników samochodowych wykraczają daleko poza funkcje związane wyłącznie z muzyką.

Co jeszcze potrafią nowoczesne radia samochodowe? I które warte jest wydanych na nie pieniędzy?

Odkąd na świecie pojawiła się muzyka w formacie cyfrowym, zaczęła zmieniać się i technologia tworzenia radioodbiorników samochodowych, dając miłośnikom muzyki i doskonałego dźwięku coraz więcej przyjemności podczas jazdy. Ale na tym nie koniec zmian: teraz radia oferują nam możliwość zapisu danych na dysku twardym wbudowanym w niektóre modele, odtwarzania muzyki z empetrójki oraz dostęp do jej archiwum, odbierania rozmów z telefonów komórkowych czy w końcu nawigacji satelitarnej. Przed zakupem sprawdźmy, jakie technologie wykorzystano w wybranym przez nas modelu i co tak naprawdę radio to potrafi.

Bluetooth

Dzięki funkcji Bluetooth radio może współpracować z telefonem komórkowym. Co to oznacza dla kierowcy? Bardzo dużo, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Kierowca może bowiem pozostawić swój telefon w kieszeni lub torebce i, trzymając ręce na kierownicy, odbierać rozmowy przychodzące. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych instalacji, przewodów, ani zestawów słuchawkowych. Ale na tym nie koniec: na wyświetlaczu radia może pojawiać się także numer, który do nas dzwoni, a ponadto spis telefonów i parę innych informacji z naszej komórki. Bluetooth w radiu zapewnia także bezprzewodowy transfer muzyki z odtwarzacza MP3. Pioneer DEH 600BT, Sony MEX-BT2600 i JVC KD-BT11 – te modele z testu wyposażono w funkcję Bluetooth.

USB

Złącze USB umożliwia podłączanie do radia samochodowego odtwarzacza MP3 albo po prostu przenośnej pamięci USB. Radio znajdzie i odtworzy z tych urządzeń wybrany przez nas utwór. Ułatwi to wyświetlana na ekranie playlista. W naszym teście wejście USB mają modele Alpine oraz JVC KD-G351.

Karty pamięci

sony MEX-BT2600W niektórych radiach można stosować karty pamięci typu MMC lub SD. Kartę wkładamy w specjalny otwór, a odbiornik odczytuje i odtwarza z niej zapisane utwory. Ich tytuły mogą pojawiać się na wyświetlaczu radia.

iPod

Niektóre modele radioodbiorników samochodowych można połączyć bezpośrednio z iPodem (w teście to Alpine i JVC KD-BT11). Pliki z iPoda mogą być wtedy wyświetlane przez radio oraz oczywiście odtwarzane. Za pomocą kabla USB można do części modeli podłączać i inne przenośne odtwarzacze MP3, nie tylko firmy Apple.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...