0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyAGD i RTVApple iPhone 5c i 5s: Szybkie i drogie

Apple iPhone 5c i 5s: Szybkie i drogie

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Szybkie, poręczne, innowacyjne i… drogie – takie są nowe smartfony Apple’a – iPhone’y 5c i 5s – przetestowane w laboratorium w Niemczech przez organizacje konsumenckie z różnych krajów, w tym Fundację Pro-Test.

 

Drogie

 

Polska premiera iPhone’ów 5c i 5s zapowiadana jest na 25. października. Jak na razie znamy ich ceny tylko w ofercie Plusa i… nie należą one do niskich. 3900 zł za najtańszą wersję iPhone’a 5c (16 GB) to naprawdę sporo. Nawet jak na Apple’a. iPhone 5s o takiej samej pamięci ma kosztować 5599 zł.

 

Kolorowe

 

iPhone 5c, poza kolorową obudową i ulepszoną baterią, nie ma do zaoferowania więcej od swojego poprzednika.

 

Zabezpieczone?

 

Z kolei 5s, dostępny w kolorach: złotym, srebrnym i szarym, punktuje paroma innowacjami. Jedna z jego nowych funkcji to zabezpieczenie w postaci skanera linii papilarnych (Touch-ID), zresztą złamane przez hakerów krótko po ukazaniu się nowego telefonu na rynku.

 

Dobry aparat

 

Druga innowacja to podwójna lampa błyskowa. Ma ona za zadanie wprowadzać więcej naturalności w zdjęcia dzięki temu, że miesza światło białe i żółte. Filmy o 120 klatkach na sekundę pozwalają na tworzenie nagrań w zwolnionym tempie. Jedno jest pewne: Jakość zdjęć jest w 5s lepsza niż w jakimkolwiek innym telefonie komórkowym dotychczas testowanym przez Pro-Test. Jest również lepsza od i tak dobrej jakości zdjęć iPhone’a 5c.

 

Lepsza bateria

 

Konstruktorzy nowych iPhone’ów zapewne wzięli sobie do serca krytykę baterii, która w ich poprzedniku bardzo szybko się wyładowywała. W nowym modelu wbudowana na stałe bateria jest już bardziej wytrzymała – pracuje dłużej niż dawniej.

 

Kłopoty z zasięgiem

 

Jakość mowy badacze ocenili dobrze, czułość sieci – już niekoniecznie. Jeśli w złym miejscu chwycimy telefon, antena traci zasięg.

 

Świetny wyświetlacz

 

Wyświetlacz w formacie 16:9 jest jednym z najlepszych na rynku: Idealna ostrość, świetnie odzwierciedlone kolory, dobra czytelność nawet w świetle słonecznym, także gdy promienie odbijają się od ekranu.

 

Na deszcz

 

I na koniec przydatna wiadomość na jesienne słoty: Nawet deszcz nie jest nowym iPhone’om straszny – oba bez problemu przeszły badanie, w którym sprawdzano ich odporność na zamoczenie.

 

Sprawdź pełne wyniki testu telefonów Apple iPhone 5c i iPhone 5s oraz ich porównanie z 34 innymi smartfonami.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...